U17 se pomalu probouzí ze zimního spánku

USK Praha B – Královští Sokoli 63:64
BA Nymburk B – Královští Sokoli 59:74

USK Praha přivítalo hradecké kluky tentokrát na Žižkově, ve staré budově Sokola. Tamní stísněná hala evidentně nesedla Dominiku Holečkovi, který pro své rychlé brejky potřebuje dostatečný prostor. Nicméně tým v první čtvrtině nezačal vůbec špatně a ujal se vedení o zhruba deset bodů. Vývoj hry vypadal velmi optimisticky. Ve víkendovém sluníčku bylo cítit jaro, které ze zimního spánku probudilo zejména Dana Entricha. Ten se rozstřílel a exceloval sérií trojek. Dvě z nich bohužel s přešlapem, tedy „jen“ za dva body. Vedle dobře hrajícího Ondry Hustáka, který zklidnil spoluhráče řádkou jistých doskoků a proměněných střel, se tým posouval dopředu. Zpočátku velmi dobře rozehrával Pepa Láska, v druhé půlce ale často zbytečně ztrácel.

V druhé čtvrtině po prostřídání hráčů tým ztratil počáteční energii, přestal se koncentrovat a začal chybovat. Soupeř se naopak vzchopil a dotahoval. V půlce zápasu byl stav už vyrovnaný 34:34 a začínalo se tedy „od nuly“. Po přestávce však propad a zmar Hradeckých pokračoval, chyb neubývalo, řada jasných „šoupáků“ byla neproměněna. Domácí USK proto zvrátili vývoj zápasu na svou stranu a vedli průběžně o 6 – 10 bodů, a to i v poslední čtvrtině. Ještě zhruba tři minuty před koncem byl stav o osm bodů v neprospěch Hradeckých, vyhlídky na úspěch mizivé. Zde je nutné pochválit kluky, že se dokázali vzchopit a začali se prát o každý míč. Výsledkem byly fauly soupeře, které kluci trestnými hody dokázali využít a pomaloučku stahovali. V těchto chvílích tým posunul blíže k vítězství zejména Ondra Plocek a další hráči, kteří nabídnuté „šestky“ proměnili. Sedmnáct vteřin před koncem se klukům podařilo vhodit poslední rozhodující koš, který otočil skóre ve prospěch Hradce. Za stavu 64:63 měl soupeř míč ve své moci a útok k dobru. Po hodech na náš koš se o míč popral Ondra Husták, který doskočil a drsně atakován soupeřem míč podržel v rukách až do konce utkání. Těsné, ale pro tým U17 velmi důležité vítězství.

Sestava a body: Ondra Husták 20 ( 1×3), Dan Entrich 14 (2×3), Josef Láska 12, Ondra Plocek 8, Piotr Brzozowski 5, Dominik Holeček 3, Adam Husták 2, Stanislav Jiška a Jakub Herrmann.

Sobotní výhra hradecké kluky optimisticky naladila a do Nymburka přijeli s elánem. Není proto divu, že se od začátku ujali vedení a postupně zvyšovali rozdíl až na 24 bodů. I přes řadu chyb v obou zápasech z týmu čišela větší chuť do hry, což bylo pro tento tým nesmírně důležité. Zahráli si průběžně všichni hráči, zejména v druhé části zápasu, a to i přes určitý pokles bodového náskoku. Soupeři se zdařilo několik trojkových pokusů proměnit a viditelně mu to dodalo větší dravost. Na větší odpor se ale nezmohl. I tentokrát se prosazoval „trojkař“ Dan Entrich, znovu odpovědně zahrál Ondra Husták, výrazněji se prosazovalo novopacké duo Dominik Holeček a Ondra Plocek, výkon zlepšili Pepa Láska, Piotrek Brzozowski, Standa Jiška i Adam Husták. Poměrně hladké vítězství 74:59 dodalo týmu potřebnou sebedůvěru, kterou bude potřebovat v nadcházejících utkáních.

Sestava a body: Dan Entrich 16 (3×3), Ondra Husták 14, Ondra Plocek 13, Dominik Holeček 12, Josef Láska 8, Piotr Brzozowski a Stanislav Jiška 4, Adam Husták 3, Jakub Herrmann.

Autor: Martin Husták