Série čtvrtfinále s BC Nový Jičín podruhé (2:0)

8.4. 2018 BC Nový Jičín : Královští sokoli 59 : 84 (18:14; 26:34; 48:60)

I ve druhém utkání série si Královští sokoli, tentokrát na palubovce Nového Jičína, poradili na výbornou a ujali se vedení ve čtvrtfinálové sérii 2:0. O postupu do semifinále tak mohou rozhodnout už v příštím duelu na domácí palubovce. Bude pátek 13. semifinálovou vstupenkou?

Basketbalisté Nového Jičína stačili na hradecké sokoly jen v první čtvrtině. Ovládli ji poměrem 18:14, pak už začali úřadovat Královští sokoli. Do poločasu šli s osmi bodovým vedením a náskok ve skóre postupně navyšovali. Střelecky se dařilo Tomáši Mahlerovi, který se svými 24 body (4x za 4b) stal zároveň nejlepším střelcem utkání. Double-double si připsal tentokrát Ondřej Peterka za 17 bodů a 16 !! doskoků. Druhý double-double si připsal novojičínský Tadeáš Janík, autor 14 bodů a 10 doskoků. Novému Jičínu tentokrát nepomohla ani přítomnost Rostislava Pelikána. Jediný z hráčů, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže v Novém Jičíně.

Sestava a body Královských sokolů: Tomáš Mahler 24 (4x za 4b), Ondřej Peterka 17 (3x za 3b) + 16 doskoků = DD, Charles Marquardt 15 (1x za 3b), Peter Majerík 11, Petr Andres 7 (1x za 3b), Jan Jiříček 6 bodů, Ladislav Malý 3, František Žaba 1, Ondřej Kočvara 0, Dominik Štěpán 0 (do utkání nezasáhl).

Trenér Peterka: „Na začátku utkání se určitě podepsala dlouhá cesta do Nového Jičína. V okamžiku, kdy jsme se dostali do tempa, vyrovnali jsme hru, převzali iniciativu a dovedli utkání k druhému bodu v sérii. Rozhodnout můžeme už v příštím zápase na domácí palubovce a věřím, že nás přijde podpořit početné publikum .“