Královští Sokoli zvítězili ve skupině Sever OP U11

BK Napos Vysoká nad Labem : Královští sokoli 20:42 a 19:60

Před posledním dvojutkáním nadstavbové skupiny 1 – 3 byly karty rozdány naprosto jasně. Oba týmy už měly jistý postup do Final-four OP, ale ve hře byl příjemný bonus ve formě vítězství v severní skupině oblastního přeboru U11. Domácímu klubu z Vysoké nad Labem k tomu stačilo jednou vyhrát, naopak naši kluci potřebovali vyhrát obě utkání. Na rovinu je třeba říct, že domácí nám cestu ke dvěma poměrně snadným výhrám hodně ulehčili.

Už půl hodiny před zápasem byl pohled na palubovku hodně zajímavý, když na jedné půlce se rozcvičovalo 15 poměrně soustředěných a nabuzených hradeckých sokolíků a oproti tomu na druhé půlce skotačili 3 hráči soupeře. Vysoká se nakonec sešla v 9, přičemž 2 jasně nejbodověší hráči (Pleskot a Novotný) sice k dispozici byli, ale další 3 hráči z nejlepší pětky absentovali, čímž byla sestava domácích notně oslabena. Pokud byli na palubovce 2 zmínění domácí tahouni byla hra poměrně vyrovnaná, avšak jakmile jeden z nich odpočíval na lavičce, domácí nestíhali a skóre narůstalo v náš prospěch – po první čtvrtce 10:6, v poločase už 24:8. Zatímco v útoku jsme hodně tápali a opět neproměňovali i ty nejjasněší pozice ve velkém, v obraně byl náš výkon hodně slušný a velmi bojovný, o čemž jasně svědčí pouhých 10 bodů inkasovaných po 3. čtvrtce (30:10). O výbornou obranu tahounů soupeře se starali zejména Patrik, Matyáš Nešpor, Vilda a Adam, ale i ostatní hráči tentokrát ¨chtěli bránit¨ a v řadě případpů se soupeř ¨ubránil sám¨. Nakonec tedy zasloužená výhra o 22 bodů.

V druhém zápase už domácí logicky odpadli i fyzicky, když rozdíl 6 hráčů na střídání byl hodně patrný. Tento zápas jsme tedy vyhráli v poklidném tempu s přehledem o 41 bodů, když vzhledem k mnoha zahozeným ¨šoupákům¨ z naší strany mohl být rozdíl ve skóre ještě mnohem výraznější. Jako velké pozitivum vidím vyrovnanost kádru a aktivní zapojení všech hráčů, když kromě o 3 roky mladšího Kryštofa dalo všech 14 zbývajících hráčů alespoň 2 koše. Vítězství v osmi člené skupině Sever je pro mě velice milé překvapení, když kromě 5 hráčů, se pro zbytek týmu jedná o nováčkovskou sezónu. O výsledky v tomto věku ještě samozřejmě tolik nejde, ale takovýto dílčí úspěch je vítané povzbuzení pro tým do další práce. Od čtvrtka 19.4. teď naše kluky čeká vrchol sezóny v podobě domácího národního finále U11!

Sestava a body Sokolů v obou utkáních:
Nešpor M. 18, Suchan 18, Janoušek 10, Vecheta 8, Šanda 6, Nešpor T. 6, Nguyen 6, Deutsch 6, Ságner 4, Weniger 4, Petr 4, Hruška 4, Chare 4, Jacko 4 a Polák.

*Jan Vyroubal