Královští sokoli obhájili titul, o vítězi není pochyb…

4.5.2018 BC Vysočina : Královští sokoli 74 : 92 (20:27, 38:52, 55:70)

6.5.2018 Královští sokoli : BC Vysočina 105 : 85 (33:24, 51:49, 77:62)

Pátek 4.5. a neděle 6.5. 2018 byla vyhrazena dvěma finálovým soubojům o titul krále 1. ligy mužů. Obhájce titulu a proti němu obrovské překvapení letošní sezóny, celek BC Vysočina. Královští sokoli nenechali v dvojutkání nikoho na pochybách a zaslouženě si podruhé za sebou připsali výhru ve druhé nejvyšší soutěži ČBF. Do baráže o Kooperativa NBL tak jdou po zásluze s vítězným štítem.

Sestava a body pátečního utkání: Ondřej Peterka 20 (2x za 3b), Petr Andres 17 (1x za 3b), Charles Marquardt 13 (1x za 3b), Peter Majerík 10 + 9 doskoků, Tomáš Mahler 9, Jan Jiříček 9 (1x za 3b), Jan Špaček 5, František Žaba 3 (trojka), Davod Šírek 3, Ladislav Malý 3, Ondřej Kočvara a Dominik Štěpán do utkání nezasáhli. Trojky v utkání 5:6, doskok 38:46.

Sestava a body nedělního utkání: Peter Majerík 24, Charles Marqurdt 22 (3×3), Jan Jiříček 15 (1×3), Ondřej Peterka 10, Martin Kolář 10 (2×3), Ladislav Malý 8 (2×3), Petr Andres 6 (2×3), Tomáš Mahler 4, David Šírek 3 (trojka), Jan Špaček 3 (trojka), Dominik Štěpán a František Žaba 0. Trojky 11:7, doskok 38:31.

V pátečním duelu drželi Královští sokoli otěže utkání pevně v rukou od samého začátku a už v první čtvrtině si vypracovali sedmibodový náskok, který dokázali v dalším průběhu navýšit. To v nedělním utkání tak hladký průběh nebyl. Přes slibný začátek – po první desetiminutovce vedení o 9 bodů, přišel útlum a hosté snížili na poločasový rozdíl 2 bodů (51:49). Ve třetí čtvrtině se však královská „mašina“ opět rozjela na plné otáčky a do poslední části sokoli nastupovali již s 15ti bodovým náskokem. Bodově se prosadili tradiční opory týmu, v pátek Ondra Peterka 20ti body, spolu s Petrem Andresem (17) a Charlesem Marquardet (13) desetibodovou hranici překonal také Peter Majerík (10). V nedělním utkání se stal nejlepším střelcem Královských sokolů se 24 body. Nebyl ale nejlepším střelcem utkání, tím se stal jihlavský Lukáš Kantůrek se 30 body. Úspěšně mu asistoval Miroslav Krajcigr, který zaznamenal 27 bodů.

Baráž o KNBL je na programu již tento pátek, 11.5. první duel v Jindřichově Hradci, odveta se hraje v neděli 13.5. na půdě Královských sokolů. V barvách Fio banky Jindřichův Hradec se tak budeme moci opět setkat s Jiřím Šoulou a Theodorem Dlugošem, oba v minulosti hostovali za náš tým, nebo také s Daliborem Faitem, Vojtěchem Novákem či Petrem Šlechtou, kteří se představili v tom nejlepším světle jako písečtí Sršni.

Trenér Peterka: „První cíl letošní sezóny jsme splnili. Obhájili jsme první místo a podruhé za sebou se můžeme radovat z „malého“ titulu. Pro nás ale sezóna ještě nekončí, všichni ví a netajili jsme se s tím od počátku sezóny, že pro nás je vrcholem sezóny baráž o nejvyšší soutěž. Teď se budeme soustředit na další víkend, který rozhodne, zda sezóna byla úspěšná podle představ. Samozřejmě, že bych v tomto okamžiku chtěl poděkovat všem našim borcům za obhajobu prvního místa. 1. ligou jsme prošli s pouhými třemi prohranými zápasy a to je velmi dobrý počin. Ale jak už jsem řekl, vrchol sezóny je ještě před námi.“