Královští sokoli jsou v semifinále…

13.4.2018  Královští sokoli : BC Nový Jičín     91:55  (31:11, 52:30, 74:44)

V pátek 13. si Královští sokoli, jako první celek 1. ligy mužů, zajistili postup do semifinále soutěže. Nejkratší cestou v sérii hrané na 3 vítězná utkání. Basketbalisté Nového Jičína přijeli do Hradce Králové bez extraligových hostujících hráčů Klimka a Cholevy a tak bylo jen otázkou, jak vysoký příděl bodů z východočeské metropole odvezou na sever Moravy. Královští sokoli nepodcenili začátek utkání a už po první čtvrtině narostlo skóre na rozdíl 20 bodů. Náskok postupně narůstal až na konečný rozdíl 36 bodů a to i přes to, že výrazně vyšší porci minut dostali mladíci v týmu, František Žaba, Ondřej Kočvara a Dominik Štěpán. Ten předvedl zatím svůj nejlepší výkon v mužích, zaznamenal 12 bodů a ukázal, že může být výraznou osobou pod košem Královských sokolů. Střelecky se dařilo také Ondřeji Peterkovi, Charlesi Marquardtovi a Janu Jiříčkovi, který několikrát v utkání zakončil nekompromisní smečí. Královští sokoli jednoznačně převýšili soupeře i ve třetím utkání, svoji dominanci vyjádřili například na doskoku kde získali 48 míčů, zatímco soupeř jen 26. Trojky v utkání 9:3.

Sestava a body Královských sokolů: Ondřej Peterka 20 ( 2x za 3b), Jan Jiříček 17, Charles Marquardt 16 (3x za 3b), Dominik Štěpán 12, Petr Andres 9 (3x za 3b), František Žaba 5 (1x za 3b), Peter Majerík 4 (8 doskoků a 4 asistence), Tomáš Mahler 4, Ondřej Kočvara 2, Jan Špaček 2.

Trenér Peterka: „Čtvrtfinále máme úspěšně za sebou, teď budeme čekat, koho nám osud soutěže připraví pro semifinále. Na koho narazíme je v podstatě jedno. Máme cíl, probojovat se do baráže o KNBL, tedy musíme porazit všechny soupeře.“