Do odvety s tříbodovým mankem…

Fio Banka Jindřichův Hradec : Královští sokoli 96 : 93 (23:20, 41:52, 70:79)

Byla to bitva a bude to bitva. V prvním kole baráže o Kooperativa NBL využili domácí basketbalisté výhodu domácího prostředí. Statistici spočítali, že ve vedení v utkání se oba celky vystřídali jedenáct krát. I to svědčí o vyrovnanosti barážového střetnutí. Tři body v basketbale neznamenají téměř nic a do odvety je vše otevřené. Královští sokoli si dokázali v průběhu utkání vypracovat i 14 bodové vedení. Ve druhém poločase začal „řádit“ jindřichohradecký Američan DeAndre Upchurch. Ze svých 34 bodů v utkání zaznamenal 25 ve druhé polovině. Královští sokoli se rozhodně neztratili. Ondřej Peterka se na vysokém skóre utkání podílel 27 body, Jan Jiříček 19 Martin Peterka – posila pro barážová utkání z Nymburka 18 a Charles Marquardt, s podporou své rodiny, která přicestovala z USA, 16 bodů. Pozitivem utkání je doskok pod oběma koši, kde jsme „bankéře“ jednoznačně přeskákali – 31:46. V trojkových pokusech byli úspěšnější domácí, přesně mířili 14x, naši borci 10x.

Prohra o tři body je dobrou vstupenkou do odvety na domácí palubovce, kde se rozhodne. Pomoct mohou diváci, kteří najdou v neděli cestu do třebešské haly a podpoří Královské sokoly ve snaze o postup do nejvyšší soutěže. Všichni společně věříme, že čtvrtý pokus vyjde a po rovných 25 letech se do Hradce Králové vrátí nejvyšší soutěž.

Sestava a body: Ondřej Peterka 27 (3x za 3b), Jan Jiříček 19 (3x za 3b), 7 doskoků a 6 asistencí, Martin Peterka 18 bodů a 10 doskoků = double-double, Charles Marquardt 16 (1x za 3b), Petr Andres 8 (2x za 3b), Martin Kolář, Peter Majerík po 2 bodech, David Šírek 1, Ladislav Malý 0. Dominik Štěpán, František Žaba a Jan Špaček do utkání nezasáhli.

V neděli se uvidíme….

Vyjádření trenérů po utkání (převzato z Jindřichohradeckého Deníku – autor: Zdeněk Prager)

Karel Forejt, trenér J. Hradce: „My do zápasu šli s tím, že chceme zvítězit. Což se povedlo. Nás nezajímá rozdíl. Je to polovina z tohohle dvojutkání a my vedeme. Z tohohle pohledu spokojenost. S naším výkonem však úplně spokojení být nemůžeme. Měli jsme spoustu děr v obraně. Soupeř zaznamenal několik jednoduchých košů. Tohle musíme zlepšit. Mrzí mě zranění Ediho Sinadinoviče. V neděli je druhé dějství a my se na něj velmi dobře připravíme.“

Lubomír Peterka, trenér Hradce Králové: „Podle mě jsme si touto tříbodovou porážkou vytvořili dobrý odrazový můstek do domácího zápasu. A za to jsem rád. Očekávali jsme těžké utkání. Vzhledem k průběhu jsme možná mohli i sahat po vítězství, avšak my jsme neproměnili některé šance. Řekl bych, že vyhrálo šťastnější družstvo. V neděli se pokusíme náš výkon zlepšit a uvidíme, jak to dopadne.“

* Pavel Rozsypal