Baráž vyprodala halu…

Královští sokoli : Basket Fio Banka Jindřichův Hradec  102 : 91 (29:16, 45:37, 73:57, 84:81)

Královským sokolům se napočtvrté a po 25 letech splnil sen o nejvyšší soutěži. Jen v úvodu utkání se dostali jindřichohradečtí basketbalisté do vedení, potom už otěže utkání třímali především domácí, ale… Baráž o nejvyšší soutěž, hraná na dvě utkání měla svoji dramatickou zápletku. Přestože si Královští sokoli dokázali vytvořit až 18ti bodové vedení, „bankéři“ se nevzdali a to především zásluhou svého kapitána, zkušeného Stanislava Zuzáka. V závěrečné čtvrtině snížili na rozdíl jediného bodu, domácí naštěstí dokázali skórovat na stav 84:81, tedy rozdíl 3 bodů. Stejným rozdílem skončilo i první utkání a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm už domácí hráči neponechali nic náhodě. Odpovědnost na sebe vzala hlavně dvojice bratří Peterků, Martin a Ondřej, společně s Charlesem Marquardtem a na rozehře s Ladislavem Malým. Na „uzdě“ tentokrát udrželi nejlepšího střelce Jindřichova Hradce DeAndre Upchurche, který v prvním utkání zaznamenal 32 bodů. V nedělním 13, a po pravdě jeho hra našemu týmu celkem  vyhovovala. Hodně hrál na sebe a své spoluhráče na hřišti trošku přehlížel.  Překvapivě jediným hráčem JH, který nezasáhl do utkání byl Petr Šlechta. Hráč, který v dresu Sršňů Písek doslova řádil na naší palubovce, znal naše hráče a dokázal ve třetím semifinále ve druhém poločase ubránit i Charlieho Marquardta. V poslední pětiminutovce dokázali hradečtí basketbalisté nastřílet 18 bodů, zatímco soupeř pouze 10. A radost naplněné haly společně s hráči mohla propuknout naplno.

Jindřichův Hradec, který byl barážovým soupeřem i v loňském roce, po 6 letech nejvyšší soutěž opouští, Hradec Králové do ní po 25 letech opět vstupuje. Gratulace všem hráčům, trenérům, realizačnímu týmu i vedení oddílu.

Sestava a body: Charles F. Marquardt 25 (4x za 3b), Ondřej Peterka 21 (2x za 3b), Martin Peterka 18 (2x za 3b) + 13 doskoků = double-double, Jan Jiříček 14 + 8 doskoků, Petr Andres 9 (3x za 3b), Ladislav Malý a Peter Majerík po 6 bodech, Martin Kolář 2, David Šírek 1. Dominik Štěpán, Jan Špaček a František Žaba do utkání nezasáhli.

Trenér Peterka: „Můžu být jen a jen šťastný a hrdý na kluky, že to dokázali. Výhra, obhájení prvního místa v soutěži, byla jen postupovým krůčkem. Teď už můžeme s čistým svědomím říct, že sezóna 2017 – 2018 byla úspěšná a své cíle jsme si splnili. Jsme rádi, že jsme naplnili halu v Třebši diváky téměř do posledního místa a mohli s společně s námi vychutnat radost z postupu.“