U19Junioři

V sezóně 2016/17 v družstvu juniorů (U19) nastupují hráči ročníku 1998 a mladší. Královští sokoli po sestupu z extraligy hrají v lize juniorů, v osmičlenné skupině B, kde se systémem doma a venku utkají s Teslou Pardubice, BŠM Brno „B“, BC Kolín, Sokolem Josefov, BK Brandýs nad Labem, BK Lions Jindřichův Hradec a BC Benešov.

Po odehrání zápasů v základní skupině bude vytvořena šestičlenná finálová skupina z prvních dvou družstev základních skupin, hraná bez započtení výsledků ze základních skupin a první dva celky pak postoupí do třídenní baráže o extraligu, kdy vítěz finálové skupiny bude jejím pořadatelem. Pokud se na postupovém místě z finálové skupiny ligy umístí B družstvo klubu, které nemůže postoupit do EL, nebo družstvo, které o start v baráži o EL nemá zájem, získá právo postupu (případně pořadatelství baráže) další, nejhůře však třetí tým, v pořadí finálové skupiny ligy.

Zbývající družstva dohrávají ve skupinách každý s každým se započtením všech výsledků, poslední dva z každé skupiny sestupují.

Po odehrání základní části náš tým obsadil první místo v tabulce skupiny B (s bilancí 12 výher a 2 prohry) a kvalifikoval se tak do finálové skupiny, kde se postupně utká s týmy Jiskra Kyjov, BK Opava, SAM BŠM Brno B, Slavoj BK Litoměřice a GBA Praha B.

Tréninky družstva jsou:

  • Pondělí: 17:00-18:30 Sportovní hala Třebeš
  • Středa: 18:00-19:30 Sportovní hala Třebeš
  • Čtvrtek: 17:30-19:30 Sportovní hala Třebeš
  • Pátek: 18:00-19:30 Sportovní hala Sokol Eliščino nábřeží

Družstvo vede trenér Lubomír Peterka a asistentem trenéra je Bc. Martin Halík.