U15Starší žáci

V sezoně 2016/17 v družstvu starších žáků (U15) nastupují hráči ročníku 2002 a mladší. Královským sokolům se povedlo vyhrát kvalifikační skupinu o postup do ligy a nastupují tak mezi 24 nejlepšími družstvy republiky. V osmičlenné skupině B se systémem doma-venku utkají s BK Synthesia Pardubice, USK Praha, BK Kondoři Liberec, BK Lions Jindřichův Hradec, BA Nymburk, Basketem Poděbrady a Sokolem Vyšehrad.

Po skončení základní části ligy bude z družstev na 1.-4. místě jednotlivých skupin vytvořena extraliga, kde se hraje každý s každým se započtením vzájemných výsledků ze základní části. Z družstev na 5. – 8. místě základních skupin a čtyř postupujících z nadregionálních soutěží budou vytvořeny dvě skupiny po osmi týmech, hraje se každý s každým bez započtení výsledků ze základní části.

Po odehrání základní části náš tým obsadil poslední místo v tabulce skupiny B a bude tak hrát v B skupině žákovské ligy U15, kde se postupně utká s týmy BA Nymburk, Basket Poděbrady, Sokol Vyšehrad, BSK Modřany-Jižní Supi a Basketbal TJ Svitavy.

Tréninky družstva jsou:

  • Úterý: 17:30-19:00 tělocvična SOŠ Veterinární
  • Středa: 16:30-18:00 tělocvična SOŠ Veterinární
  • Čtvrtek: 16:00-17:30 tělocvična SOŠ Veterinární
  • Pátek: 17:00-18:50 Sportovní hala Třebeš

Družstvo vede trenér Roman Trnka a asistentem trenéra je Petr Adamec.