Basketbalový klub Královští sokoli si uvědomuje důležitost starostlivosti o mládež a investuje nemalé finanční prostředky do personálního a technického zabezpečení v této oblasti. Jednoznačným cílem, který je podporován v širší komunitě občanů města a kraje, ale i školních orgánech a v samosprávě, je zdravější populace, vštěpování správných lidských hodnot, organizace volného času školáků i rozvoj spo-lupatřičnosti a přátelství. Samotná výchova příštích členů A-týmu nebo reprezentantů České republiky je pak pouze nevyhnutelným důsledkem kvalitní práce v kvalitním zázemí a s kvalitní podporou okolí.
Klíčovým prvkem zkvalitnění výsledků je pak snaha zaměřit se na rodinu a širší kontext prostředí kolem hráče – práce s rodiči, školou, sledování a pomoc při studiu, zdravotnictví, regenerace, organizace volného času.

V sezoně 2016-17 organizujeme sportovní aktivity v celkem sedmi žákovských a mládežnických družstvech, kdy minibasketbalové týmy U11, U12 a U13 nastupují v oblastním přeboru, a týmy mladších a starších žáků U14 a U15 hrají už soutěže organizované přímo ČBF, tedy žákovskou ligu. Celostátní ligu pak hrají rovněž týmy kadetů (U17) a juniorů (U19).

Kromě organizované sportovní činnosti v rámci Sokola a ČBF se podílíme spolu s basketbalovým oddílem Sokola Hradec Králové (dívky) na organizaci a vedení přípravek, kdy na šesti školách získává více než 100 dětí první zkušenosti s basketbalem a pak jsou dle svého pokroku a zájmu zařazováni do struktur našeho oddílu.

 

V sezoně 2016/17 v družstvu nejmladších minižáků (U11) nastupují hráči ročníku 2006 a mladší, z nichž někteří už hráli soutěžně v minulé sezóně. Jejich sportovním cílem je představit se na celorepublikovém národním finále své kategorie.

Ondrej Peterka, trenér

 

 

V sezoně 2016/17 v družstvu mladších minižáků (U12) nastupují hráči ročníku 2005 a mladší. Je to perspektivní tým, který neukázal ještě svoji plnou sílu a bude prověřen až v rámci kvalifikace na národní finále.

Pavel Petřík, trenér

 

 

V sezoně 2016/17 v družstvu starších minižáků (U13) nastupují hráči ročníku 2004 a mladší. Tento tým se už dvakrát představil na národním finále, mezi 12 nejlepšími týmy republiky a v příští sezoně nás bude reprezentovat v žákovské lize U14.

Roman Slawisch, trenér

 

 

V sezoně 2016/17 v družstvu mladších žáků (U14) nastupují hráči ročníku 2003 a mladší. Po doplnění základu týmu talenty z okolních klubů jsme se rozhodli přihlásit tým do žákovské ligy, mezi 40 týmů republiky.

Roman Trnka, trenér

 

 

V sezoně 2016/17 v družstvu starších žáků (U15) nastupují hráči ročníku 2002 a mladší. Královským sokolům se povedlo vyhrát kvalifikační skupinu o postup do ligy a nastupují tak mezi 24 nejlepšími družstvy republiky.

Roman Trnka, trenér

 

 

V sezóně 2016/17 v družstvu kadetů (U17) nastupují hráči ročníku 2000 a mladší. Královští sokoli se po dvou letech, kdy byla licence na soutěž v Josefově vracejí do ligy kadetů s jasným cílem probojovat se do finálové skupiny – a pak se uvidí.

Bc. Martin Halík, trenér

 

 

V sezóně 2016/17 v družstvu juniorů (U19) nastupují hráči ročníku 1998 a mladší. Královští sokoli po sestupu z extraligy hrají v lize juniorů a rádi by se pokusili o návrat do nejvyšší soutěže. Prvním cílem je postup do finálové skupiny.

Luboš Peterka, šéftrenér