Zopakujeme výhru z poháru anebo Sluneta potvrdí roli favorita?

Přijďte podpořit Kingspan Královské sokoly v domácím zápase 18. kola KNBL proti týmu Sluneta Ústí nad Labem. Utkání se odehraje ve středu 9.1.2018 v 18:00 ve Sportovní hale v Třebši! Můžeme očekávat velký boj, neboť se blíží konec základní části a každá výhra se počítá!

Sluneta se momentálně dělí s BK Olomouckem o 5.-6. místo s bilancí 10 výher a 7 proher, když v posledním zápase v neděli porazila doma NH Ostrava po jednoznačném průběhu o 31 bodů. Slunetě tak chybí jedno vítězství, aby se dostala do nejlepší čtyřky tým a zodpovědná práce trenéra Antonína Pištěckého tak ve třetím roce vedení týmu přináší ovoce. Na palubovce tým řídí Pavel Houška s 15,1 body na zápas (10. nejlepší střelec KNBL), Ladislav Pecka s 13,2 a Devante Wallave s 14,5 body na zápas.

Královští sokoli jsou aktuálně na 12. příčce s 2 výhrami a 15 prohrami, když jsme prohráli poslední zápas prohráli na půdě Nymburka 100:71. Na druhou stranu jsme z posledních deseti utkání (včetně dvou pohárových) čtyři vyhráli. A jedna z těch výher byla doma v poháru právě nad Ústím nad Labem 89:82. Určitě nenastoupí zranění Dušan Pandula a Pedja Stamenkovič.

Názor trenéra Lubomíra Peterky: “Ústí je velice silný tým, který exceluje především na útočné polovině. Jsou na vítězné vlně, naposledy vyhráli doma s Ostravou o 31 bodů. Očekávám velmi bojovné utkání, budou nám určitě chtít vrátit prohru z Poháru. Bohužel nás limituje zranění Pedji Stamenkoviče.”

Názor Tomáše Hampla: “Sluneta hraje velmi útočný basket, který se soustředí především na spolupráci pivotů Houšky a Pecky. My jsme však v posledních zápasech zlepšili obranu a věřím, že dokážeme zápas dostat do vítězného konce.”