Změna zítřejšího soupeře - místo Svitav přijede NH Ostrava!

předehrávka 9. kolo nadstavby Kooperativa NBL – skupina A2
Královští sokoli vs. NH Ostrava
sobota 13. 3. 2021 v 19.00

Utkání sledujte živě na tvcom.cz

Královští sokoli měli následující utkání odehrát s DEKSTONE Tuři Svitavy, kteří ale řeší problémy s Covid-19 v týmu. Proto rychle zareagovali a domluvili si předehrávku 9. kola s týmem NH Ostrava, který pro změnu nehraje své utkání s Děčínem (karanténa). Dojde tak k opakování středečního duelu, pouze na palubovce Královských sokolů. Ve středu zvítězili právě Sokoli, výrazným rozdílem 70:97.

Ostrava se již propadla na poslední místo skupiny A2. Také řeší problémy s pivoty. Šmíd s Heinzlem v posledním utkání nenastoupili pro zranění. Výraznými hráči jsou hlavně Alleyn (16,6 bodů na utkání) a Pumprla (9,8 bodů na utkání).

Královští sokoli drží 3. místo ve skupině A2, jedinou výhru za Děčínem a Svitavami (oba týmy momentálně řeší nákazu Covid-19). V minulém utkání, právě proti NH Ostrava, dokázali Sokoli zahrát skvělý zápas i bez svých pivotů. Ti pravděpodobně nezasáhnou ani tentokrát, rozhodne se těsně před zápasem. Hradecký tým tak opět využije rotaci všech hráčů a předvedou rychlý, dynamický basketbal s přesným zakončením. Pokud i Ostrava zůstane bez svých pivotů, měli by to Královští sokoli opět zvládnout i v oslabené sestavě.

Komentář Jiřího Šouly: "Jsem velice rád, že se dokázalo dojednat náhradní utkání s Ostravou, jelikož jsme měli hrát se Svitavama, které jsou nyní pozitivní. Doufám, že navážeme na náš výkon ze středy, když jsme Ostravu porazili. Ve skupině A2 se počítá každé vítězství do boje o play off."