Zkušební aktualita se šptatným formátováním

BK JIP Pardubice : Královští sokoli 114:93 (41:18, 24:29, 18:22, 31:24)
1. kolo Kooperativa NBL 2018 – 2019

Do nedalekých Pardubic neodjížděli Královští sokoli ke svému prvnímu derby rozhodně v roli favorita. Do utkání vstoupili s příliš velkým respektem k soupeři a výsledkem byl třiadvacetibodový rozdíl ve prospěch "Beksy" (41:18) po první desetiminutovce. Skóre ale tentokrát nebylo o ztracených míčích. Pardubicím se začátek utkání prostě jedinečně vydařil, "co zvedli, to tam spadlo". Od druhé čtvrtiny naši hráči stahovali náskok domácích, čtvrtinu vyhráli 24:29 a ve stejném duchu pokračovali i po poločasové přestávce (65:47). Znovu ukrojili z náskoku ve třetím pokračování, opět vítězí ve čtvrtině, tentokrát rozdílem 4 bodů (18:22) a do posledního dějství si přinášejí manko 14 bodů. Zkušený pardubický celek, ostřílený i v mezinárodním měřítku, vítězí v poslední části 31:24 a celkovým skóre 114 : 93 si připisuje další úspěch v soutěži. Královští sokoli byli úspěšnější ve střelbě za 3 body, přesně mířili 15x, na čemž se podílelo 7 hráčů týmu. Beksa mířila přesně za trojkovou čarou 10x. Úspěšnější byli domácí také na doskoku (41:30). Opět jsme se nevyvarovali ztát a nakupili jsme jich 18 (Pardubice 12). V našem celku se bodově nejvíce prosadil Bryce Canda, autor pěti trojek a celkem 20 bodů. Úspěšně mu asistovali se 14 body a dvěma trojkami Dušan Pandula a Jan Jiříček, dobrý výkon předvedl také Martin Kolář. A právě na nástup Dušany Panduly, ještě loni hráče pardubické "Beksy", čekala spousta diváků. Dalo by se očekávat nevraživé přijetí, opak byl pravdou ke cti pardubických diváků. V okamžiku, kde se bodově prosadil, sklidil potlesk nejen od hradeckých, ale i od domácích diváků.

Sestava a body Královských sokolů: Bryce Canda 20 (5x za 3b), Jan Jiříček a Dušan Pandula 14 (oba 2x za 3b), Martin Kolář 11 (1x za 3b), Petr Andres 9 (3x3b), Ondřej Peterka a Peter Sedmák 7 (oba 1x za 3b), Marko Rikalo 7, Tomáš Hampl 2, Tomáš Mahler 2, Jan Mráz 0, Dominik Štěpán do utkání nezasáhl.

Na straně BK JIP Pardubice střelecky exceloval Dwayn Benjamin, autor 31 bodu (4x za 3b). Dále Švrdlík 15, Kohout 13, Škranc 13, Williams 13, Půlpán 10, Potoček 8, McGaughey 8, Svoboda 2, Nečas 1.

Rozhodčí: Jan Hošek, Marek Vondráček a Petr Znamínko

V příštím kole se utkáme s celkem BK Opava, opět jako hostující celek. Toto utkání bylo zařazeno mezi přímé přenosy České televize 13. 10. 2018 od 18.00 hodin.

Autor: Pavel Rozsypal