Zítra odehrajeme první utkání skupiny A2, vyzveme na domácí půdě mmcité1 Basket Brno

V sobotu 1.2. nás čeká první domácí utkání ve skupině A2 Kooperativa NBL. Na své domácí půdě vyzveme tým mmcité1 Basket Brno, proti kterému jsme vybojovali výhru v minulém zápasu. Utkání začíná v 18:30, v SH Třebeš. Vemte s sebou rodinu, všechny známé a kamarády a doražte podpořit naše kluky na cestě za vítězstvím!

Mmcité1 Basket Brno se nachází se svou bilancí 3 výher a 19 proher (v základní části) na posledním místě tabulky skupiny A2. Ve středečním zápasu se za brněnský celek nejvíce prosadil Davell Roby s 21 body a 7 doskoky. Dalšími hráči, kteří tahali Brno nahoru, byli Lukáš Stegbauer a Zdeněk Nehyba, přičemž oba zaznamenali 13 bodů v utkání. Co se týče průměrů na zápas, tak nejlepšími skórery jsou Davell Roby s téměř 15 body na zápas a Bryan Smithson s téměř 12 body na zápas, kterému se ale v minulém utkání vůbec nedařila střelba (proměnil pouze 1 střelu z pole a 2 trojky z celkových 12 pokusů).

Kingspan Královští sokoli mají po základní části KNBL bilanci 6 výher a 16 proher. Díky tomu jsme na prvním místě tabulky A2. V minulém zápase podali naši hráči výborný výkon v obraně i v útoku. Hned 5 našich hráčů si připsalo dvouciferný počet bodů. Skvěle se činil Pavol Lošonský (19 bodů), Ondřej Peterka (18 bodů), Dorde Tresac (17 bodů) a Peter Sedmák (14 bodů). Rozehrávač Stamenkovic tomu všemu nasadil korunu v podobě "triple-double" s 11 body, 10 doskoky a 10 asistencemi! Průměrově se naši kluci drží stejně jako doposud - máme zde velké trio v podobě Pavola Lošonského (15.7 bodů + 5.8 doskoků na zápas), Dorde Tresace (15.1 bodů + 3 asistence na utkání) a Petera Sedmáka (15 bodů + 3.9 doskoků za zápas). Rozehrávač Peda Stamenkovic stále kraluje v počtu asistencí za zápas s 9.05 asistencemi, ke kterým přidává 11.5 bodů.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Do zápasu jdeme určitě s cílem zvítězit. V minulém utkání proti Brnu jsme výborně bránili, díky čemuž jsme se poté i lehčeji prosazovali na útočné polovině. Věřím, že kluci navážou na výkony z minulých dvou zápasů a půjdou si směle pro vítězství. Navíc budeme mít výhodu domácího prostředí, kde fanoušci určitě opět zařídí skvělou atmosféru."