Zhodnocení uplynulé sezóny očima Petera Sedmáka

Peter Sedmák se po 4 sezónách v dresu Královských sokolů rozhodl ukončit svou profesionální hráčskou kariéru. Rád by, nyní již z pozice nového sportovního manažera klubu, zhodnotil uplynulou sezónu.

“V první řadě bych rád poděkoval dlouholetému předsedovi našeho oddílu panu Jiřímu Dvorskému, bez kterého by nebylo možné fungování klubu udržet na nejvyšší úrovni. A stejně tak městu Hradec Králové a Královéhradeckému kraji, kteří se značnou měrou podílejí na podpoře nejen našeho klubu v tomto městě. Další díky patří společnosti Kingspan, která nás podporuje od začátku působení v nejvyšší basketbalové lize, a podporovateli veřejného života v Hradci Králové, který významně přispívá na rozvoj mládeže. V neposlední řadě patří velké díky všem sponzorům, kteří podporují nejen A-tým, ale i basketbalovou mládež, která je nedílnou součástí našeho klubu.

Uplynulou sezónu hodnotím z pohledu sportovního manažera jako úspěšnou. Ačkoli byla ovlivněna pandemickou situací, podařilo se nám poprvé v historii klubu probojovat do skupiny A1 mezi osmičku nejlepších týmů. Závěr sezóny sice nevyšel podle našich představ, i tak si náš tým za předvedené výkony zaslouží pochvalu. V následující sezóně počítáme s větším zapojením českých hráčů,  konkrétně s deseti. Soupisku doplní tři zahraniční hráči, se kterými již probíhají jednání. Nově pro příští sezónu uvažujeme v rámci letní přípravy o účasti v Tipsport Federálním poháru 2022.

Na pozici hlavního trenéra zůstává Lubomír Peterka, ke změně dojde na pozici fyzioterapeuta. Odchází dlouholetá členka realizačního týmu Veronika Peterková, které bych chtěl tímto poděkovat za její skvělou péči o naše hráče a za vše, co pro klub obětovala. O jejím nástupci jednáme a jsme na dobré cestě.

I z pohledu naší mládežnické složky byla minulá sezóna úspěšná. Týmům U14 a U15 se podařilo svými výkony probojovat do extraligy, kde se rozhodně mezi nejlepšími celky z celé republiky neztratily. Významnou roli pro nadcházejí sezónu má pro nás navázaná spolupráce s klubem BK NAPOS Vysoká nad Labem. Začínáme spojením kategorie U17, která bude v sezóně 2022/23 působit v celostátní lize. Budu velmi rád, pokud se naše vzájemné dobré vztahy promítnou nejen do mládeže, ale i do týmu mužů.

Dalším krokem pro vytvoření lepších podmínek pro mládež je změna na postu šéftrenéra mládeže, kterým se pro následují rok stává Martin Sýkora, bývalý asistent Lubomíra Peterky. Plánujeme rozšířit mládežnickou základnu a zaměřit se na rozvoj individuálních činností hráčů a jejich motivaci. Pomoci k tomu může i výstavba nových a rekonstrukce stávajících basketbalových a víceúčelových hřišť ve spolupráci s městem Hradec Králové a THHK. Výsledkem budou “barevná” hřiště, inspiraci jsme čerpali ze slovenského projektu Ihrisko.

V pozici sportovního manažera jsem rád, že se nám daří udržení stálých partnerů a zároveň rozšiřování zdrojových podmínek zvyšováním počtu nových, nejen z Hradce Králové a jeho okolí, ale i ze Slovenska. Našimi novými partnery jsou cateringová společnost Cool Team, na kterou je navázaný produkt DrWitt, Axis a.s., More matrací, Yellow Energy s.r.o. a ASTOR-KOMPLEX s.r.o. Našimi novými mediálními partnery se staly Hitradio Černá Hora a Salonky HK. Jednání s dalšími potencionálními sponzory stále pokračují, o jejich výsledcích budeme v nejbližších týdnech informovat. Vážím si toho, že se i v dnešní nelehké době najde spousta lidí, kteří mají zájem našemu klubu pomoci, a tím přispívají k lepším podmínkám nejen A-týmu, ale i mládeže.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás po celou sezónu podporovali a doufám, že i v té následující si najdou v hojném počtu cestu do třebešské haly.”

Peter Sedmák, sportovní manažer Královských sokolů