Ze Svitav jsme si odvezli druhé vítězství v této sezóně!

DEKSTONE Tuři Svitavy : Královští sokoli Hradec Králové  86:97 (28:19, 48:47, 65:66)

Ve středu 7.10. se náš tým vydal do Svitav, kde jsme vyzvali domácí Tury v rámci sedmého kola Kooperativa NBL 2020/2021. Ač první polovina utkání vypadala, že svitavský tým má o něco navrch, naši hráči nepolevili a nakonec si vydřeli zasloužené vítězství. Na palubovce Svitav jsme vyhráli o jedenáct bodů (86:97) a odvezli jsme si domů druhé vítězství v této sezóně!

Vstup do utkání bodově načal náš pivot Peter Sedmák, který proměnil svou střelu za tři body. Svitavy však dokázaly pohotově odpovědět a také se jim podařilo proměnit trojkový pokus. Následující minuty první čtvrtiny byly vcelku vyrovnané. Ačkoli se Svitavám podařilo nabrat mírný bodový náskok, naši hráči se nevzdávali a proměnili několik důležitých střel, což nás udrželo v zápase. Jistý zlom poté nastal ke konci čtvrtiny, kdy se nám na chvíli přestalo dařit v útoku, zatímco svitavský celek dokázal proměnit několik střel za sebou a odskočil nám o deset bodů. První desetiminutovku bodově uzavřel Jiří Šoula, který ještě dokázal proměnit jeden trestný hod a první čtvrtina tak skončila v poměru 28:19. Do druhé čtvrtiny jsme tak nastupovali s devíti bodovou ztrátou, která se v následujících minutách začala bohužel ještě více prohlubovat. Jediný, kdo v prvních minutách dokázal za náš tým skórovat, byl opět Jiří Šoula, který proměnil svou střelu z pole a také Pedja Stamenkovic, který také skóroval za dva body. Na druhé straně svěřenci svitavského trenéra Pivody neměli příliš problém zakončit a dokázali nám odskočit až na rozdíl šestnácti bodů. Po třech minutách druhé čtvrtiny však přišel potřebný zlom a nám se opět začalo dařit v útoku. Celé to odstartoval Pavol Lošonský svými úspěšnými střelami za dva body. Svitavští sice dále proměňovali své střelecké pokusy, nám ovšem padly tři trojky za sebou v podání Filipa Halady, Jiřího Šouly a kapitána Ondřeje Peterky, čímž jsme se Svitavám přiblížili na rozdíl sedmi bodů. Ke konci čtvrtiny se za náš tým prosadil znovu Pedja Stamenkovic, který přispěl na konto týmu dalšími čtyřmi body a také Pavol Lošonský, jenž nejdříve proměnil střelu z pole a půl minuty před poločasovým klaksonem vstřelil další trojku. Na úplném závěru se svitavskému Welschovi nepodařilo proměnit trojkový pokus a po poločasovém klaksonu jsme tak odcházeli do kabin se ztrátou pouze jediného bodu (48:47).

Ač se mohlo ze začátku druhé čtvrtiny zdát, že domácí Tuři mají navrch, opak byl nakonec pravdou a třetí čtvrtina byla ve znamení přestřelky mezi oběma týmy. Jednou jsme skórovali my, poté zase Svitavy. Nejvíce se za náš tým bodově prosazoval Pedja Stamenkovic a Pavol Lošonský. Opomenout však nesmíme ani Filipa Haladu, Ondřeje Peterku a Petera Sedmáka, kteří také bodově přispěli na konto našeho týmu. Nejdůležitější pro náš tým však bylo, že zhruba v půlce třetí čtvrtiny jsme dokázali překlopit vedení na naši stranu. Sice jsme Svitavám nedokázali odskočit o příliš mnoho bodů, neponechávali jsme ale nic náhodě a nadále jsme bojovali. Třetí čtvrtina nakonec dopadla o chlup lépe pro nás a do čtvrté čtvrtiny jsme si odnášeli náskok o jeden bod. V první polovině poslední části zápasu však přišla studená sprcha v podobě několika rychlých úspěšných střel z rukou svitavských hráčů. Svitavy nám tak opět bodově odskočily a v jednu chvíli vedly dokonce o 7 bodů. To naše hráče však nerozhodilo a druhá polovina závěrečné čtvrtiny naopak patřila nám. Jednoznačně zazářil Pedja Stamenkovic, který jistě zažil jeden ze svých nejlepších zápasů v KNBL. V tomto utkání náš srbský rozehrávač nastřílel dvacet šest bodů s neskutečnou přesností (proměnil jedenáct ze čtrnácti košů!), k tomu přidal šest doskoků a famózních patnáct asistencí! Navíc měl užitečnost čtyřicet osm, což je jedna z nejvyšších v dosavadním ročníku soutěže. Určitě se jedná o Pedjuv nejlepší individuální výkon, který za dobu svého působení u Sokolů předvedl! Zapomenout ale nesmíme ani na Petera Sedmáka a Jiřího Šoulu, kteří v nejpotřebnější chvíli dokázali také skórovat a proměnili své trojkové pokusy (Sedmák dokonce hned tři). Svitavy jsme tak k závěru utkání jednoznačně přestříleli a odvezli jsme si domů naše druhé vítězství letošní sezóny!

Statistiky a sestava: Stamenkovic - 26 bodů (11-14 FG) + 6 doskoků + 15 asistencí, Sedmák - 20 bodů + 5 doskoků, Lošonský - 17 bodů + 5 doskoků, Halada - 13 bodů + 4 doskoky, Šoula - 13 bodů + 5 doskoků, Peterka - 8 bodů, Barac, Kantůrek a Brožek bez bodu / Absence: Koloničný, Mráz, Chlumecký