Začíná další fáze KNBL. Podaří se Sokolům zabojovat o play-off?

Základní část Kooperativa NBL pro Kingspan Královské sokoly skončila s bilancí 3 výhry a 19 proher, která je řadí na poslední místo tabulky. Už ve středu začne pro Sokoly další fáze soutěže – skupina A2. Jaké týmy nás čekají? Jakou šanci máme se vyhnout baráži?

22 zápasů odehráno. Teď čeká všechny týmy nejdůležitější část sezóny. 12 týmů se rozdělilo do 2 skupin. Prvních 8 týmů tvoří skupinu A1, ve které odehraje každý s každým 2 zápasy. Poté prvních 6 týmů postupuje přímo do play-off. 7. a 8. tým zabojuje o postup v předkole play-off. Poslední čtyři týmy formují skupinu A2, kde se bude hrát každý s každým čtyři zápasy. 9. a 10. tým budou mít šanci zabojovat o postup v předkole playoff, kde se střetnou právě se 7. a 8. týmem ze skupiny A1. 11. tým po skupině A2 se udrží v KNBL a tímto pro něj soutěž končí. Poslední umístěný tým zabojuje o udržení v baráži o KNBL s prvníma dvěma celky 1. ligy. Důležité je zmínit, že do obou skupin (A1, A2) si týmy berou bilanci ze základní části.

Ve skupině A2 se střetnou tyto týmy: USK Praha, BC Gesoan Kolín, NH Ostrava a Kingspan Královští sokoli.
USK Praha a BC Geosan Kolín mají shodnou bilanci 7 výher a 15 proher. NH Ostrava půjde do skupiny A2 s 6 výhrami a 16 prohrami. Kingspan Královští sokoli zaostávají s 3 výhrami a 19 prohrami. Jak už bylo zmíněno, do předkola play-off se dostanou dva nejlepší týmy. Momentálně jsou favorité USK Praha a BC Geosan Kolín. Každý tým však odehraje ve skupině A2 12 zápasů, takže existuje šance, že by Kingspan Královští sokoli mohli postoupit do předkola play-off. Se všemi třemi týmy Sokoli v základní části odehráli velmi vyrovnané zápasy. Kolín a Ostravu jsme doma pokořili.

Začíná nejdůležitější část sezóny a teprve teď se ukáže, jak jsou týmy fyzicky a psychicky připraveni evaluovat své výkony na vyšší úroveň. Kingspan Královští sokoli vstupují do této fáze jako outsideři, kteří však prokázali, že dokážou potrápit i silnější soupeře, než jsou ve skupině A2.

* Vojtěch Mráz