Začala příprava na sezónu 2020/2021

V pondělí 3.8. začalo přípravné tréninkové období na novou sezónu Kooperativa NBL. Nový tým Královských sokolů se na úvodním ranním meetingu sešel v téměř kompletním složení. Jediným chybějícím hráčem je srbský křídelník Nemanja Barac, který se připojí v druhém týdnu přípravy. Šanci trénovat s A týmem mužů dostal Michal Chlumecký, ještě loni hráč U19 Královských sokolů. Má tak šanci ukázat své kvality a poprat se o své stálé místo na soupisce mužů.

V prvním týdnu přípravy absolvují hráči dopolední tréninky pod vedením Petra Andrese - bývalého hráče, letos již kondičního trenéra Královských sokolů. Fyzickou kondici bude tým budovat pomocí silových, atletických i funkčních tréninků. Odpolední fáze budou již basketbalové pod taktovkou hlavního trenéra Lubomíra Peterky. První zápasovou zkouškou bude utkání s prvoligovým týmem U23 z Pardubic na konci druhého týdne přípravy.

Celý tým Královských sokolů také absolvuje zdravotní a sportovní prohlídky u týmového lékaře MUDr. Tomáše Vrbici. Regeneraci pomocí masáží a řešení případných obtíží pohybového aparátu pak zajistí fyzioterapeutka Veronika Peterková. Hráči budou také využívat bazén a sauny na Flošně tak, aby co nejrychleji regenerovali v období zvýšené fyzické zátěže, které je před začátkem sezóny čeká.

Přípravné období trvá celkem 6 týdnů, během kterých tým čeká 9 přípravných zápasů. První zápas nové sezóny Kooperativa NBL 2020 / 2021 odehrají Královští sokoli na palubovce Ostravy v sobotu 12. 9.