Vyrovnaný první poločas, pak Opava ukázala svojí sílu

Kingspan Královští sokoli : BK Opava - 82:104 (22:21 42:48 64:76)

V úterý 19.11. se Kingspan Královští sokoli utkali v předehrávce 13. kola s druhým nejlepším celkem BK Opava. Domácí do utkání nastoupili bez zraněného Jiráka a nemocného Mahlera. Tým Opavy byl kompletní.

Vstup do utkání nebyl moc dobrý. Filip Zbránek a Martin Gniadek trefili dvě trojky a hosté se ujali vedení. Poté se však kormidla chopil Peter Sedmák a Pavol Lošonský, kteří zaveleli k obratu. První poločas byl ve znamení vyrovnaného a velmi pohledného basketbalu. Velmi kvalitní výkon podal Dominik Heinzl, který zaznamenal několik doskoků a pár košů s faulem. Do šaten odcházeli Královští sokoli za stavu 42:48. Druhý poločas pokračoval v nastaveném templu a diváci dále mohli sledovat týmový basketbal na obou polovinách. Když se na chvíli domácí chopili vedení, zavelel reprezentační rozehrávač a nejlepší střelec KNBL, Jakub Šiřina, k obratu a domácí Sokoli už se na výslunní nepodívali. Musíme taky vypíchnout skvělou tříbodovou střelu opavského týmu - trefili 20 trojek s úspěšností 64,5 %. Utkání nakonec skončilo 82:104 a Opava si domů odvezla zasloužené vítězství.

Body a sestava: Sedmák - 24 bodů + 7 doskoků, Lošonský - 14 bodů + 5 doskoků, Heinzl - 13 bodů + 5 doskoků, Tresač - 8 bodů, Pekárek - 7 bodů + 2 bloky, Stamenkovič - 5 bodů + 7 asistencí, Peterka - 5 bodů, Kantůrek a Andres - po 3 bodech.