Výhra nad Ústim n.L. v poháru a postup do čtvrtinále!

Kingspan Královští sokoli : Sluneta Ústí nad Labem 89 : 82 (19:27, 42:48, 68:68)

Královští sokoli dokázali, že jejich herní projev stoupá zápas od zápasu. Přesvědčila se o tom Sluneta Ústí nad Labem v osmifinále Českého poháru. Zpočátku oba týmy držely krok, na konci první čtvrtiny přece jen zkušenější celek Slunety odskočil na rozdíl 8 bodů a zvítězil v této části utkání 19:27. Sokoli nesbalili křídla a trpělivou hrou, krůček po krůčku díky zlepšené obraně stahovali náskok soupeře. Ještě před koncem první poloviny se nám podařilo jít do vedení, přesto závěr druhé čtvrtiny patřil opět Slunetě - 42:48. Vítězství 26:20 ve třetím dějství znamenalo jediné. Za stavu 68:68 začínáme od "nuly". Hráči Slunety s přibývajícími minutami ztráceli svoji předchozí suverenitu. Když k tomu domácí přidali skvělý doskok, vypracovali si i vedení o 4 body, které se dařilo držet. V závěru přišly na řadu "taktické" fauly soupeře, ale vybrali si naše elitní střelce. Ti bod po bodu z trestných hodů navyšovali vedení až na konečný rozdíl 89:82.

Výborný výkon, svůj nejlepší v barvách Královských sokolů, podal Martin Kolář. Po zásluze se stal nejlepším střelcem domácího týmu. Úspěšně mu sekundoval Pavol Lošonský, jehož výkon gradoval právě ve 4. čtvrtině. Střelecky se prosadil také Ondřej Peterka a pětici hráčů s 10 a více body doplňují Marko Rikalo a Tomáš Hampl. Svoji střeleckou "normu" tentokrát nenaplnil Peter Sedmák, ale jeho 9 doskoků bylo jedním ze základních kamenů úspěchu, nemluvě o jeho pozitivním vlivu na ostatní spoluhráče.

Zmiňovaný úspěch na doskoku byl jedním z klíčových faktorů utkání, ve kterém jsme Slunetu jasně předčili celkovým poměrem 45:32.

Nejlepším střelcem celého utkání se stal ústecký Ladislav Pecka s 19 body (3x3) a stejně jako v domácím týmu se pět hráčů Slunety dostalo na 10 bodů a více. Devante Wallace 16, David Štefl a Spencer Svejcar po 12, Pavel Houška 11. Hosté mířili z trojkové vzdálenosti přesně celkem 11x.

Královští sokoli si názorně vyzkoušeli, že "hratelný" je každý soupeř. Dalším bude BK Opava, jejíž výkony jsou v poslední době trošku jako na houpačce. V sobotu 22. 12. 2018 v 18.00 nám Vážení fanoušci můžete opět pomoct v hledišti Sportovní haly Třebeš. Budeme Vás potřebovat, přijíždí vicemistr ČR ročníku 2017/2018. S celkem BK Opava se navíc utkáme v lednu s největší pravděpodobností i ve čtvrtfinále dalšího pokračování Českého poháru. V osmifinále hrají se Snakes Ostrava (3.1.2018) a postup si jistě nenechají ujít.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Martin Kolář 17 (1x za 3b), 7 doskoků, Pavol Lošonský 15, 7 doskoků, Ondřej Peterka 13 (1x za 3b), Marko Rikalo 11 (1x za 3b), Peter Sedmák 9 (1x za 3b), 9 doskoků, Bryce Canda 9 (1x za 3b), Petr Andres 3 (1x za 3b), Jan Jiřiček 2, Dominik Štěpán bez bodu. Jan Mráz do utkání nezasáhl.