Výhra i v posledním utkání skupiny A2

Kingspan Královští sokoli : BC Geosan Kolín 82 : 81 (22:16, 46:35, 63:60) 10.4.2019

V posledním hracím dnu skupiny A2 si Královští sokoli připsali další výhru. Na domácí palubovce v dramatické koncovce zdolali basketbalisty Geosanu Kolín rozdílem jediného bodu. Vítězství zařídil proměněným trestným hodem Peter Sedmák 1,8 vteřiny před koncem utkání.

Domácí hráči vedli, až na několik krátkých okamžiků, po celé utkání. Do poločasu si vypracovali 11 bodový náskok. Ten se však hned po zahájení druhé poloviny rozplynul a diváci tak mohli sledovat v závěru velké drama, když Kolín dokázal srovnat skóre. Necelé 2 vteřinky před koncem se postavil na čáru trestného hodu Peter Sedmák. První neproměnil, druhý s jistotou ano a poslední střela kolínského Vojtěcha Bratčenka minula svůj cíl. Střelecky se dařilo Charlesi Marquardtovi, autoru 20 bodů, hvězdou zápasu byl ale tentokrát Dominik Štěpán. Připsal si svůj první double-double za 14 bodů a 16 doskoků, k tomu přidal 3 bloky a 3 asistence. Neztratil se ani další mladík, Jan Mráz, který nastoupil v základní sestavě. Trenéři ušetřili Pedju Stamenkoviče, u kterého se objevily problémy s dříve zraněným ramenem a do utkání vůbec nezasáhl.

Kolínský Geosan se opíral o střelce Alexe Thompsona a Anthony Waltona jr. Oba zaznamenali po 20 bodech. Třetí z američanů, Preston Purifoy přidal dalších 16 bodů.

Výhra neovlivnila další vývoj, jistotu účasti v předkole play-off měli svěřenci trenéra Pavla Beneše zajištěnou již před závěrečným kolem. Naopak, jistotu účasti v baráži o KNBL měli naši hráči.

První působení celku Královských sokolů tak ukončili s 8 výhrami na svém kontě. Nyní budeme čekat na vývoj 1. ligy mužů a následné scénáře jsou dva. Oba finalisté 1. ligy mají právo účasti v baráži. Pokud se přihlásí do kvalifikace oba finalisté, baráž se odehraje na palubovce vítěze 1. ligy turnajovým způsobem. Pokud se přihlásí pouze vítěz, tak jak tomu bylo v několika posledních letech, Baráž se odehraje na dvě utkání - "doma-venku".

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Charles F. Marquardt 20 (2x za 3b), Dominik Štěpán 14 + 16 doskoků = DD, 3 bloky a 3 asistence, Ondřej Peterka 12 (1x za 3b), Jan Mráz 10 (2x za 3b), Pavol Lošonský 10, Peter Sedmák 9, Martin Kolář 7. Pedja Stamenkovič do utkání nezasáhl.

Pavel Rozsypal