Výborná obrana nedokázala porazit USK, Sokoli se trápili na útočné polovině

5. kolo nadstavbové skupiny A2 – 13. 3. 2019

USK Praha : Kingspan Královští sokoli 78:58 (24:15, 39:30, 58:41)

Kingspan Královští sokoli pokračovali nadstavbovou skupinou A2 dalším venkovním zápasem, kdy navštívili hlavní město a vyzvali soupeře z USK. V sestavě Sokolů opět chyběli podkošoví hráči Pavol Lošonský a Tomáš Hampl. Z domácích chyběl rozehrávač Sehnal.

Vstup do zápasu nebyl ideální – v prvních pěti minutách si soupeř stačil udělat 12-ti bodový náskok, který si takřka celý zápas kontroloval. Nejvíce „škodili“ Mareš s Tůmou, kteří v první čtvrtině dali dohromady 14 bodů z 24.

V další části převzali soupeřovy otěže Appleby s Vukosavljevičem, jenž nadále kontrolovali stav utkání. Z lavičky Královských sokolů přinesl potřebnou energii hradecký rodák Tomáš Mahler, který precizní obranou a bojovným stylem hry udržel náskok hostů na pouhých 9 bodů.

Do druhého poločasu Sokoli vstoupili skvělou obranou, která několikrát donutila soupeře vyčerpat časový limit na útok. To, co jsme získali v obraně, jsme však nedokázali proměnit v útoku. Jasným ukazatelem je procento úspěšnosti z 3 bodové vzdálenosti – 13% (23/3). Je však potřeba zmínit, že Peter Sedmák odváděl na útočné polovině skvělou práci, když dokázal o třídu přehrát soupeřovy obránce.

Do poslední části jsme šli se 17-ti bodovým mankem. Na Sokolech se projevila únava plynoucí z úzké rotace pouze 7 hráčů. Pokud bychom na tomto utkání hledali pozitivum, bude jím určitě zlepšující se práce na obranné polovině. Trenér Peterka ve druhém poločase skvěle zvolil zónovou obranu, která zaskočila soupeře.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Peter Sedmák 21 bodů + 9 doskoků, Bryce Canda 11 bodů, Tomáš Mahler 7 bodů, Pedja Stamenkovič 6 bodů + 9 asistencí, Martin Kolář 5 bodů, Charles Marquardt a Petr Andres po 3 bodech, Ondřej Peterka 2 body, Tobiáš Mikula a Jan Mráz bez bodu.

Vojtěch Mráz