Všechny soutěže přerušeny do odvolání!

ČBF přerušuje všechny soutěže až do odvolání.

Po dnešním vyhlášení stavu nouze vládou České republiky byla Česká basketbalová federace nucena dočasně přerušit všechny soutěže - od mládežnických až po ty nejvyšší, Kooperativa NBL a Renomia ŽBL.

" „Na základě rozhodnutí vlády České republiky musíme reagovat. V tuto chvíli jsou obě nejvyšší soutěže s okamžitou platností přerušeny. Pracujeme na scénářích, za jakých podmínek by bylo možné v případě pozitivního vývoje pokračovat po odvolání stavu nouze. Další možné scénáře budeme konzultovat společně s kluby. Veřejnost budeme o dalších krocích informovat,“ řekl sportovní ředitel mužské i ženské ligy Zdeněk Ringsmuth."

Stejně jsou na tom i všechny nižší a mládežnické soutěže. Ty jsou na základě dnešního vládního usnesení rovněž přerušeny. O jejich dalším osudu se rozhodne v následujících dnech. Česká basketbalová federace připraví možné scénáře, za jakých podmínek by se daly soutěže dohrát po uplynutí třicetidenního opatření i pro případ, že budou opatření prodloužena. O stejný krok žádá ČBF také jednotlivé Oblasti.

O dalších krocích bude Česká basketbalová federace informovat své kluby přímo a zároveň bude postup zveřejňovat na svých komunikačních kanálech. " 

(citováno z cbf.cz - cbf.cz/ostatni/kratke-zpravy/souteze-cbf-jsou-preruseny.html)