Vítězství nad USK v režii 3P

Kingspan Královští sokoli - USK Praha 77:67 (20:21 39:32 60:52)
2. kolo nadstavbové skupiny A2 KNBL 13. 2. 2019

Pavol Lošonský, Peter Sedmák, Pedja Stamenkovič, hlavní protagonisté vítězného tažení proti celku USK Praha. K osvědčené trojici se přidal také Bryce Canda. Výsledkem bylo nejen vítězné utkání, ale i dvojnásobný double-double v podání Pavola Lošonského (22+10) a právě Bryce Candy (11+10).

V začátku utkání jsme sice drželi s celkem USK Praha krok, ale ti si udržovali až do poslední minuty mírný náskok. 35 vteřin před koncem čtvrtiny jsme bodový stav vyrovnali a vzápětí šli do vedení. O vítězství v první části nás připravil trojkou v posledních vteřinkách Jan Křivánek - 20:21. Hned na začátku druhé čtvrtiny jsme převzali zpět vedení v utkání a do konce zápasu nepustili. Do poločasu jsme pražanům odskočili o 7 bodů. V průběhu utkání jsme si vypracovali až 15 bodů náskoku - 2,5 minuty před koncem 3. části (60:45). Pracně vypracovaný náskok se záhy rozplynul. Ve třetí minutě poslední čtvrtiny svítil na ukazateli stav 63:60. USK jsme do vedení nepustili a v závěru navýšili náskok na konečných 77:67.

Mimo, v úvodu zmíněné trojice opor, je potřeba vyzdvihnout výbornou práci celého týmu v obraně a skvělý doskok. Pražský celek jsme "přeskákali" 45:34. V této činnosti dominovali, v první polovině Pavol Lošonský, ve druhé Bryce Canda. Po zásluze si oba připsali double-double. Peter Sedmák se chytil v utkání úspěšnou trojkou a přidal ještě 2 navrch. Pedja Stamenkovič opět prokázal své dirigentské vlastnosti, podpořené dvěma trojkami ze tří pokusů.

Vítězstvím jsme se přiblížili k 11. místu NH Ostrava. Ta na domácí palubovce prohrála s celkem Geosanu Kolín 86:106.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 22 + 10 doskoků (DD), Peter Sedmák 19 (3x za 3b) + 6 doskoků, Pedja Stamenkovič 12 (2x za 3b), Bryce Canda 11 (3x za 3b) + 10 doskoků (DD), Ondřej Peterka 6 (1x za 3b), Charles Marquardt 3 (trojka), Petr Andres 2, Tomáš Hampl 2, Martin Kolář 0. Jan Mráz a Tomáš Mahler do utkání nezasáhli. Trojky 10:6, doskok celkem 45:34, asistence 21:18, ztráty 13:12.