Vítězství je naše, v pátém kole skupiny porážíme Kolín!

BC GEOSAN Kolín : Kingspan Královští sokoli 66:82 (11:17 38:40 54:61)

V sobotu 7.3. odehráli Královští sokoli pátý zápas skupiny A2. Byl to náš třetí venkovní zápas v řadě, přičemž tentokrát nás hostil tým kolínských Medvědů. Kolín šel do utkání už značně oslaben, jelikož při tomto zápase postrádali na palubovce svého nejlepšího střelce A. G. Durhama II a dalšího šikovného hráče Vlatka Granice. Z rozpisu bodů výše je patrné, že Kolín dokázal udržet krok s našimi hráči do poloviny utkání. Poté už se ale Sokoli začali Medvědům krok po kroku vzdalovat a od konce třetí čtvrtiny už jsme kontrolovali zápas do vítězného konce. Díky včerejšímu výkonu jsme se posunuli na druhé místo tabulky, přičemž první Brno, my druzí a třetí Ostrava máme stejnou bilanci, tedy 8 výher a 19 proher.

Na samotném začátku utkání nepadlo mnoho košů. Dvakrát se trefil Kolín a v osmé minutě vedl 4:0. Na koš z naší strany jsme si museli počkat až na polovinu sedmé minuty, kdy trefil Filip Halada svou trojku, na kterou mu přihrál náš šikovný rozehrávač Peda Stamenkovic. Poté opět dvakrát po sobě úspěšně zakončil Kolín. Následoval úšpěšný nájezd v podání Filipa Halady, záhy ale zakončil také Igrutinovic za kolínský celek a stav byl 9:6 ve prospěch domácích. V tomto okamžiku nastal zlom, kdy se nám pomalu ale jistě podařilo překlopit vedení na naší stranu. Vše to odstartoval Filip Halada, který trefil další trojku. V tomto utkání se mu velice dařilo, zaznamenal 16 bodů, 6 doskoků, 2 asistence, 2 zisky a především - 100% úspěšnost střelby (2/2 z pole, 4/4 trojky)! Na Filipa Haladu navázal Peda Stamenkovic svými dvěmi úspěšnými střelami z pole a v poslední minutě přidal body na naše konto také Peter Sedmák, který nejprve proměnil střelu za 2 body a 17 sekund před koncem přidal dunk. Do další části zápasu nastupovali hráči za stavu 11:17 ve prospěch Sokolů. Druhá desetiminutovka už nebyla tak jednoznačná, koše padaly v hojném počtu na obou stranách palubovky. Díky bodovému náskoku, který jsme si vytvořili v první čtvrtině, jsme však byli vždy o krok před Kolínem. Navíc jsme dokázali proměnit ve druhé čtvrtině 5 trojek. Konkrétně se trefil zpoza trojkového oblouku Sedmák, Barac, Peterka a dvakrát Tresac. Svými body přispěl také Pavol Lošonský, který proměnil střelu z pole a dvě šestky. Jak již bylo řečeno, Kolín ale také úspěšně zakončoval a tak jsme po poločasovém klaksonu odcházeli do kabin s pouhým dvou-bodovým vedením (38:40).

Ve třetí čtvrtině jsme se několik prvních minut přetahovali s Kolínem o vedení, díky Brožkovi vedli Medvědi na začátku osmé minuty 43:42. Jejich vedení však netrvalo dlouho, na přelomu sedmé a šesté minuty byl faulován Sedmák, který proměnil oba trestné hody a poté přidal další 2 body. Pak pokračoval svým střeleckým koncertem Filip Halada, jenž trefil další trojku a úspěšně zakončil z nájezdu. Ke konci čtvrtiny se činil Dorde Tresac, který na konto Sokolů připsal 6 bodů. Poslední čtvrtina začala za stavu 54:61 pro hradecký celek. Kolín už se nezmohl na nějakou výraznější odpověd a naši hráči už tak zápas v podstatě kontrolovali do vítězného konce. Z naší strany se v poslední čtvrtině trefoval Sedmák, Lošonský a svou střelu z pole také minutu před koncem přidal kapitán Ondřej Peterka. Naši výhru nakonec zpečetil Filip Halada svou čtvrtou trojkou v utkání a porazili jsme BC GEOSAN Kolín 66:82.

Na videu níže je sestřih nejlepších akcí našich borců v utkání.

Body a sestava: Halada - 16 bodů (4/4 trojky) + 6 doskoků + 2 asistence + 2 zisky, Sedmák - 21 bodů + 1 blok, Lošonský - 13 bodů + 9 doskoků, Tresac - 12 bodů, Stamenkovic - 10 bodů + 7 doskoků + 6 asistencí, Barac - 7 bodů + 6 doskoků, Peterka - 5 bodů + 3 doskoky, Mahler, Kantůrek a Koloničný bez bodu