Vítězná tečka za rokem 2018

16. kolo KNBL Kingspan Královští sokoli : BC Geosan Kolín 88 : 74 (23:24, 47:38, 70:59)

Skvělou tečku za rokem 2018 udělali basketbalisté Kingspan Královských sokolů a to výhrou nad BC Geosan Kolín. Oplatili jsme tak kolínským medvědům porážku z úvodu soutěže na jejich palubovce. Přestože si vítězství v první čtvrtině připsali na svoji stranu hosté, velkou většinu měli utkání pod kontrolou domácí hráči. Skvěle dirigováni Pedjou Stamenkovičem na rozehře, který si připsal double-double za 11 bodů a 10 asistencí a ještě k tomu přidal 8 doskoků. S jeho příchodem se velmi zpestřila hra sokolů. Některé asistence by stály za uvedení v Basketmanii České televize a jistě by u diváků obstály. Z jeho práce těží především podkošová dvojice Peter Sedmák a Pavol Lošonský. Do hry se proti minulým zápasům daleko více zapojuje i další pivot, Tomáš Hampl, jehož výkony šly ke konci roku výrazně nahoru.

Výraznou měrou na úspěchu se podíleli také Ondřej Peterka a Bryce Canda. Jak řekl v pozápasovém rozhovoru Pavol Lošonský, z práce rozehry těží více hráčů, soupeř se nemůže soustředit jen na jedince. Posledně jmenovaný zaznamenal v utkání rovněž double-double za 14 bodů a 11 doskoků. Jen jeden doskok chyběl ke stejnému ocenění nejlepšímu střelci celého utkání, Peteru Sedmákovi, autoru 20 bodů.

Domácí si v průběhu utkání dokázali vypracovat až 19ti bodové vedení (4´ 3. čtvrtiny). V poločase měl náš celek náskok 9 bodů (47:38), na začátku poslední čtvrtiny 11 bodů (70:59). Kolínskému Geosanu se sice podařilo náskok několikrát zkorigovat, ale Královští sokoli šli tentokrát za výhrou bez zábran a chyb. Pochválit můžeme také obrannou činnost, podporovanou velmi dobrým doskokem.

Královští sokoli předvedli skvělou týmovou práci a opět připomenu slova Pavola Lošonského. Ti kteří v utkání bodovali méně jsou i tak velmi platnými členy kolektivu. Odvedou "černou" práci na palubovce a bez té úspěchu není.

BC Geosan Kolín jsme přehráli ve většině sledovaných statistik. Trojky v utkání 9:4, doskoky celkem 50:40, asistence 23:9.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Peter Sedmák 20 (3x za 3b) + 9 doskoků, Bryce Canda 15 (3x za 3b), Ondřej Peterka 15 (2x za 3b), Pavol Lošonský 14 + 11 doskoků, Tomáš Hampl 8, Tomáš Mahler 3, Martin Kolář 2, Petr Andres 0. Marko Rikalo, Jan Mráz a Dominik Štěpán do utkání nezasáhli.