Vítězná derniéra v základní části pro U13

Královští Sokoli - Jiskra Havlíčkův Brod 88:29 a 81:38

Tuto sobotu jsme odehráli poslední 2 utkání základní části SOP U13 skupiny jih. Tentokrát nás čekal soupeř ze spodní části tabulky – klučičí tým z Havlíčkova Brodu (7. místo z 9 týmů). Opět jsme se nesešli v kompletní sestavě, když chyběli Adam K., Honza a Dan.

Ani tentokrát jsme nezačali zápas optimálně a soupeř se držel na dostřel (ve 4. minutě 9:7). Pak se ovšem první pětka herně zvedla a druhou půlku první kvarty dokázala vyhrát v poměru 16:2! Na dobrý výkon navázala i druhá pětka, která přehrávala soupeře ještě výrazněji a dokázala v této části zvítězit drtivě 24:5. Slabší chvíli jsme si vybrali ve 3. čtvrtině, kdy hlavně naše útočná fáze postrádala organizaci a potřebnou údernost (výhra 11:8). Druhá pětka v poslední kvartě navázala na svoji dobrou hru z druhé části a opět zvítězila výrazným rozdílem 28:7. Celkově z toho bylo jasné vítězství téměř o 60 bodů.

V druhém zápase už chyběla našemu výkonu trochu šťáva. Soupeře jsme sice stále přehrávali, ale už ne tak výrazně jako v prvním matchi. Po poločase z toho bylo naše vedení o 19 bodů (42:23). Výborně nám vyšel vstup do 3. čtvrtky, kdy jsme soupeře definitivně zlomili (po 5 mintách této části 14:0!). Zapsali jsme tak 2. snadnou výhru s tímto soupeřem a celkově už 14. v soutěži. Po základní části nám tedy patří 2. pozice za suverénním týmem BK Pardubice s bilancí 14 výher a 2 proher. Kluci si také definitivně zajistili účast ve final-four oblastního přeboru (bez ohledu na nadstavbový turnaj pro 1. tři týmy skupiny) a to už 3. rok po sobě (v U11 celkově 4. místo a v U12 celkově 3. místo).