Vicemistr z Opavy - v Třebši v sobotu od 18:00

Přijďte podpořit Královské sokoly v sobotním duelu s BK Opava, který proběhne v 18:00 ve Sportovní hale v Třebši! Sokoli jdou do zápasu po úterní výhře v Českém poháru nad Slunetou Ústí nad Labem a Opavané hráli poslední zápas ve středu s celkem Fribourg Olympic v basketbalové lize mistrů, kdy prohráli pouze o jediný bod. Jejich poslední ligový zápas byl právě na půdě Slunety Ústí nad Labem, kde prohráli o 35 bodů a přišli o zraněného Jakuba Šiřinu (nehrál ani proti Fribourgu spolu s dalším zraněným rozehrávačem Radovanem Kouřilem).

Opava je aktuálně na 7. příčce s bilancí 50% a tedy 7 výher a 7 proher. Jednou z jejich výher je i ta proti Královským sokolům, kdy jsme v říjnu prohráli v Opavě 102:91 (za nás hlavně Rikalo a Canda po 20-ti bodech, Sedmák 19 bodů, za soupeře Šiřina 22 bodů a Bujnoch 21 bodů). Tým se může chlubit největším počtem bodů za tři – jak vystřelených, tak daných. Největší opory týmu jsou Jakub Šiřina, Radim Klečka a Václav Bujnoch. Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na 12. příčce s 1 výhrou a naším nejlepším střelcem je Peter Sedmák s průměrem 16,9 bodu na zápas.

Lubomír Peterka, trenér Královských sokolů: Opava je vicemistr, účastník ligy mistrů a jasný favorit. Jsou extrémně nebezpeční střelci trojek a preferují týmové pojetí hry s nasazením od každého hráče na palubovce. Nebude se nám hrát lehce a proti takovému soupeři můžeme jen překvapit.

Pavol Lošonský, power forward Královských sokolů: Opava je velmi silný tým, a i když měla slabší chvilku v Ústí nad Labem s prohrála vysokým rozdílem, tak zápas u nás bude jiný. Chceme pokračovat v nastoupené cestě, zodpovědně bránit a věřit, že dočasný náskok soupeře se dá vždy otočit.