Vezeme si domů první vítězství na venkovní půdě!

NH Ostrava : Kingspan Královští sokoli - 89:98 (15:26 39:50 60:75)

V sobotu 16. listopadu se Sokoli vydali do Ostravy, kde se očekávalo vyrovnané utkání dvou týmů ze spodní části tabulky. Do zápasu jsme vstoupili s dobrou energií a podařilo se vybudovat drobný náskok, který jsme postupně navyšovali. První čtvrtinu jsme vyhráli 15:26. Hradecký tým zdobila velmi kolektivní hra, která často výustila ve volnou střelu. Díky rychlým a přesným přihrávkám se Peter Sedmák lehce uvolnil a zasmečoval míč do koše s velkou autoritou. První čtvrtinu zakončil Lukáš Kantůrek, který s klaksonem dopíchl míč do koše a připsal další dva body. Ve druhé čtvrtině jsme začali hrát zónovou obranu, která soupeře donutila k několika ztrátám. Několika nájezdy a skvělými přihrávky podržel vedení Sokolů Peda Stamenkovič, který v utkání zaznamenal 21 bodů, 15 asistencí! a 9 doskoků - užtečnost 43! Do poločasu jsme si odnášeli 11 bodové vedení 39:50. Vstup do druhé poloviny byl na jedničku. Dorde Tresač trefil několik trojek a Sokolům se ve třetí fázi hry podařilo vypracovat 22 bodové vedení. I přes to, že soupeř ke konci zápasu přidal na plyn a stáhl naše vedení na 7 bodů, Sokoli udrželi nervy na uzdě a dotáhli utkání do vítězného konce. Za zmínku stojí skvělá akce tandemu Stamenkovič - Pekárek, kdy "Peky" zakončil koš s faulem a zatloukl poslední hřebíček do palubovky ostravské haly.

Body a sestava: Tresač - 24 pts, Stamenkovič - 21 pts, 15 ast, 9 reb (užitečnost - 43!), Pekárek 18 pts, 11 reb, Sedmák - 16 pts, Peterka - 13 pts, Lošonský - 4 pts, Kantůrek - 2 pts, Heinzl, Andres a Jirák bez bodu.