Věnujme vzpomínku Ivanu Burkertovi

Před vánočními svátky nás zastihla smutná zpráva. Ve věku 84 let náhle skonal Ivan Burkert. Hráč, trenér a dlouholetý činovník hradeckého basketbalu.

Věnujte mu, prosím, společně s námi tichou vzpomínku...

Děkujeme!

Z knihy Bezedné koše pod Bílou věží (autor Zdeněk Hampl):

Do Hradce Králové se rodina Burkertova přestěhovala z Nové Paky v roce 1952. Ivan Burkert hrál postupně za všechny věkové kategorie v Sokole PP (dříve Dynamo HK). Reprezentoval jako hráč v juniorské kategorii ČSR, v roce 1965 začal pracovat jako trenér, byl i dobrým rozhodčím. Patřil k oporám oddílu po všech stránkách. K největším úspěchům jeho trenérské činnosti patří 2. místo žáků v ČSSR v roce 1977 a 1. místo v národní lize mužů v roce 1991 a postup do nejvyšší soutěže. Po roce 1991 i byl i místostarostou TJ Sokol Pražské Předměstí, v roce 2011 se odstěhoval s Hradce, ale oddílu a hradeckému basketbalu pomáhal stále. V roce 1983 skončil dálkové studium na trenérské škole a stal se trenérem 1. třídy. Od roku 2000 působil čtyři sezóny jako trenér ligového družstva žen Kara Trutnov.

Z jeho vzpomínek citujeme: "Všechna práce v basketu byla základem dobrých vztahů mezi členy oddílu. Těší mě, že oba hradecké oddíly patří k vyšší kvalitě a pokračují v dobré reprezentaci oddílů o města Hradec Králové. Při pohledu zpět těší i to, že naši bývalí hráči se úspěšně prosazovali ve svých profesích."