Velmi slušný výkon, který je příslibem do dalších utkání...

10. kolo KNBL 16. 11. 2018

BK Olomoucko : Kingspan Královští sokoli  88 : 82
  (26:19 48:38 72:64)

S novou posilou, Pavolem Lošonským, slovenským reprezentantem, od dnešního dne ve službách hradeckého týmu, odcestovali Královští sokoli do Prostějova, který je útočištěm celku BK Olomoucko. První čtvrtina přinesla vyrovnaný souboj do 7 minuty utkání, poté soupeř poprvé odskočil na výraznější rozdíl 9 bodů (19:10). Tento náskok jsme dokázali eliminovat, a trojkou Ondřeje Peterky 8 vteřin před závěrem čtvrtiny snížit na 23:19. Bohužel, poslední střela patřila domácímu celku, z trojkové vzdálenosti a navíc úspěšná (Lukáš Palyza). První část tak uzavřelo skóre 26:19.

Začátek druhé části jsme bohužel nezachytili a BK Olomoucko se dostalo poměrně brzy do vedení o 16 bodů (3. minuta 37:21). Královští sokoli nesložili zbraně a postupně dokázali náskok soupeře snížit na "hratelných" 10 bodů. Důležitá byla skutečnost, že nedovolili prostějovskému celku nadále navyšovat náskok. V závěru čtvrtiny šli domácí do vedení o více než 10 bodů, minutu před koncem se předvedli Jan Močnik jako přihrávající a Thomas Dunans zakončující stylem alley oop. V tu chvíli činil rozdíl 14 bodů (48:34). Královští sokoli ale opět dokázali snížit na poločasový rozdíl 10 bodů - 48:38.

Začátek třetí čtvrtiny si Královští sokoli nenechali utéct, rozdíl se držel na přijatelných 10 bodech. Ve 4´ snížil trojkou Martin Kolář na rozdíl 7 bodů 55:48. Domácí ale rychlými šesti body za minutu, opět odskočili na rozdíl 13 bodů (61:48). Další dvě minuty pro změnu patřily Sokolům, snížili na 61:53. Trojkami Marka Rikala a Ondřeje Peterky v závěru čtvrtiny snižujeme na 70:64. Xavier Smith smečí upravuje skóre po třech čtvrtinách na 72:64. Ve čtvrtině vítězíme 24:26.

O všem rozhodla závěrečná část utkání. Polovina závěrečné části 79:74, stav který nutí trenéra Benačeka zastavit nápor Královských sokolů. Za stavu 84:82 je bohužel Peteru Sedmákovi odpískána technická chyba, domácí proměňují trestný hod a jdou do vedení o 3 body. Po následujícím taktickém faulu jdou do vedení hráči Olomoucka o 4 body. Konečný stav utkání 88:82.

Z Prostějova sice vezeme další porážku, ale tým předvedl velmi slušný výkon, který je příslibem do dalších utkání. Nutno připomenout, že z 10 úvodních kol jsme odehráli 7 na venkovních hřištích. Nyní nás naopak čeká větší porce zápasů v domácím prostředí. Velmi dobře se zapsala nová tvář Královských sokolů, Pavol Lošonský, autor 14 bodů a 8 doskoků. Spolu s krajanem Peterem Sedmákem jistě vytvoří silnou dvojici, která přivede Sokoly k cílenému vítězství.

Domácí celek jsme "přeskákali" 34:40, lepší jsme byli i v asistencích 17:28, udrželi jsme ztráty na úrovni se soupeřem 10:11, lépe vyzněla i statistika trojkových pokusů 7:9. Co chybělo? Tentokrát jen kousek štěstí.

Sestava a body Královských sokolů: Marko Rikalo 19 (2x za 3b), Pavol Lošonský 14 + 8 doskoků, Peter Sedmák 13 (1x za 3b), Bryce Canda 13 (3x za 3b), Ondřej Peterka 9 (1x za 3b), Martin Kolář 6 (2x za 3b), Dušan Pandula a Tomáš Hampl po 4 bodech, Petr Andres 0, Jan Mráz do utkání nezasáhl.

Nejlepší střelci BK Olomoucko: Lukáš Palyza 20, Smith 14, Douglas a Močnik 13....