Ve virtuální charitativní výzvě Kilometry s Královskými sokoly pro Sport Hradec Cup účastníci darovali přes 300 000 Kč!

Celkem se zapojilo více než 150 Královských sokolů, ale i fanoušků, dětí, rodin, sportovních či pracovních celků.

Účastníci výzvy si na počátku určili, kolik Kč za jeden svůj kilometr věnují hendikepovaným dětem, které podporuje nadační fond Sport Hradec Cup. Každý také obdržel své startovní číslo. Poté celý únor chodili, běhali, běžkovali, jezdili na kole atd. Na konci výzvy zaslali svůj výsledný obnos za nasportované kilometry na účet nadačního fondu Sport Hradec Cup. Odměnou všichni dostali svůj diplom s absolvovanými kilometry a svou celkovou věnovanou částkou. Také proběhne tombola o ceny ze všech startovních čísel, které výzvu dokončili.

„Hledali jsme cestu, jak podpořit Sport Hradec Cup v době, kdy se nemůžeme osobně scházet. V minulém roce darovali peníze fanoušci na našich utkáních, což letos není možné. A tak jsme přišli s myšlenkou virtuální výzvy. Kromě charitativního účelu jsme akci pořádali se záměrem rozhýbat naši mládež a fanoušky. Což se povedlo nad očekávání. Poslední, neméně důležitý rozměr bylo přivést účastníky na „necovidové“ myšlenky. A to se, soudě podle zpětné vazby, povedlo.“ Říká Veronika Peterková, hlavní organizátorka akce za Královské sokoly.

Účastníci absolvovali celkem neskutečných 30 437 km! To je již pořádná porce sportovních kilometrů. Všichni mají náš obdiv!

A kolik se věnuje hendikepovaným dětem?

309 863 Kč!!!

Částka, ve kterou jsme se na počátku akce ani neodvažovali doufat, je již nyní na účtu Sport Hradec Cupu. Tento nadační fond tak bude moci podpořit další 3 hendikepované děti. Tradičně totiž věnují 100 000 Kč každému podporovanému dítěti.

„To, co se povedlo mužskému hradeckému basketbalovému týmu je prostě skvělé. Přes 150 lidí, kteří se do této výzvy zapojilo, spousty dětí, klubů atd. Za velmi důležité považuji i zpětnou vazbu v tom, že měli lidi na chvíli také myšlenky na něco jiného, než na to, co se okolo nás nyní děje. To, že se podařilo nasportovat přes 300 000 Kč považuji za malý zázrak a chtěl bych tímto poděkovat i jménem všech, kterým tyto peníze pomohou. Velký dík také Veronice Peterkové, která vše vymyslela a organizovala za klub Královských sokolů. Děkujeme a věříme, že se budeme moci v červnu sejít při příležitosti 13. ročníku Sport Hradec Cupu.“ Řekl Michael Nebeský, spoluzakladatel nadačního fondu Sport Hradec Cup.

A kdo byl například mezi účastníky? Členové A-týmu Královských sokolů Pavol Lošonský s rodinou, Ondřej Peterka a Jan Koloničný (všichni si počítali své kilometry mimo tréninky), celý realizační tým A-týmu, družstvo Benjamínků Královských sokolů,  ale i ženský basketbalový klub z Týniště nad Orlicí, fotbalista Tomáš Koubek z FC Augsburg (sčítal kilometry všech spoluhráčů během únorových zápasů), dále i sestřička z covidového oddělení (chodila své kilometry ve službě), PEO KŘPH (policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení z Hradce Králové) a mnoho dalších skvělých lidí!

Darované peníze budou předány přímo dětem a jejich rodičům - na Charitativním turnaji Sport Hradec Cup. Termín pro letošní 13. ročník této akce ještě není stanoven, záleží na coronavirové situaci. Ale zástupci týmu Královských sokolů na turnaji budou, aby za všechny účastníky Kilometrů s Královskými sokoly věnovanou částku předali.

Moc děkujeme všem účastníkům. Všichni jste borci!
Sportujte i nadále a buďte zdraví.

Tým Královských sokolů

Sokol letí pomáhat!