Ve třetím kole KNBL podléháme USK Praha 84:68

USK Praha : Královští sokoli Hradec Králové  84:68 (23:18, 47:30, 65:44)

V sobotu 19.9. jsme vyrazili do Prahy na zápas třetího kola KNBL 2020/2021. Tentokrát jsme vyzvali tým USK Praha na jejich domácí palubovce ve sportovní hale Folimanka. Náš tým se musel ještě stále obejít bez Nemanji Barace.

Bohužel už od začátku zápasu bylo patrné, že Sovy z pražské Folimanky budou pravděpodobně tentokrát lepším týmem. Už během prvních tří minut dokázali proměnit tři trojky a odskočit tak na rozdíl deseti bodů (15:5). Svěřenci našeho kouče Lubomíra Peterky se samozřejmě velice snažili vedení domácích stáhnout, USK jim však nedávali nic zadarmo. První čtvrtina zápasu skončila poměrem 23:18. Na začátku druhé čtvrtiny měly Sovy opět šňůru několika úspěšných zakončení, zatímco náš tým se v útoku bohužel velice trápil a připsal si na své konto veliké množství ztrát (31:18 po dvou minutách). První body ve druhé čtvrtině nám přinesl až Ondra Peterka, kterého našel rozehrávač Pedja Stamenkovic a náš kapitán svou trojkou snížil na 31:21. Do konce čtvrtiny se povedlo Ondrovi Peterkovi ještě poslat do koše soupeře jednu trojku a jednu střelu z pole a své úspěšné šestky si připsali Peter Sedmák a Lukáš Brožek. Ani to však bohužel nedokázalo nakopnout náš kádr tak, jak bychom potřebovali a mezi tím si domácí připsali na své konto spoustu úspěšných střel a navýšili si své vedení až na sedmnáct bodů, což bylo rozhodující pro celý zbytek utkání (47:30).

Druhá polovina utkání už se víceméně dohrávala. Královští sokoli se snažili dostat zpátky do zápasu, avšak tou dobou už bylo jasné, že tak velký bodový rozdíl nejspíše nebudou schopni příliš stáhnout. Poslední čtvrtina byla pro náš tým ve znamení trojek, kdy se dvakrát úspěšně trefil Kantůrek a po jedné trojce se ještě přidal Lošonský, Sedmák a Peterka. Sovy však neponechali nic náhodě a kontrolovali zápas až do konce (84:68).

Komentář rozehrávače Lukáše Kantůrka: „My jsme působili jako banda turistů, kteří přijeli na výlet. USK na nás tlačil a my nezačali dobře. Celý zápas jsme měli dohromady 29 ztrát, což se dá těžko jakýkoli zápas vyhrát s takovou bilancí. Přijeli jsme s tím, že chceme hrát určitou obranu a to jsme nebyli schopni splnit. Domácí nás přehráli a naše úsilí a snaha vyhrát nevypadaly růžově. Skoro všechno bylo špatně. Musíme se z toho sebrat, poučit a připravit na další zápas.“

Statistiky a sestava: Peterka - 19 bodů + 7 doskoků (trojky: 7-9), Sedmák - 15 bodů + 3 doskoky, Šoula - 7 bodů + 3 doskoky, Lošonský - 7 bodů + 7 doskoků, Stamenkovic - 4 body + 4 asistence, Kantůrek - 6 bodů + 4 doskoky + 3 asistence, Brožek - 5 bodů, Halada - 3 body, Koloničný - 2 body, Mráz - bez bodu 

Další utkání náš čeká 27.9. od 18:00 proti SLUNETA Ústí nad Labem.