Ve středu zavítá do Třebše BK Olomoucko

6. kolo nadstavba Kooperativa NBL – skupina A2

Královští sokoli vs. BK Olomoucko
středa 17. 3. 2021 v 17.00

Živý přenos sledujte na tvcom.cz

V dalším kole nadstavby Kooperativa NBL budou hostit Královští sokoli tým BK Olomoucko. Výkony tohoto týmu se v posledních utkáních zlepšily. A má stále ambice zabojovat o předkolo play off. V letošní sezóně se Královští sokoli s BK Olomoucko utkali již čtyřikrát. Dvakrát v Kooperativa NBL, kdy Královští sokoli jednou vyhráli (79:98) a jednou prohráli (103:105), dvakrát v poháru kde to byla opět jedna výhra (102:63) a jedna prohra (95:87).

BK Olomoucko se poprvé v sezóně odlepilo od poslední příčky tabulky. Nyní již zaujímají 5. místo ve skupině A2. Avšak na potřebné 4. místo do předkola play off ztrácí tři výhry. Olomoucko po základní části vyměnilo trenéra. Predrag Benáček odstoupil a na jeho místo přišel Michal Pešta. Opory týmu jsou Nemanja Bezbradica (průměrně 18,6 bodů a 7,9 doskoků na zápas), David Pekárek (15 bodů a 6,5 doskoků na zápas) a František Váňa (12,9 bodů na utkání). BK Olomoucko jistě bude chtít napravit výsledek svého posledního utkání s Ústím, kdy takřka vyhraný zápas prohráli v posledních vteřinách.

Královští sokoli zvládli po karanténě návrat do zápasů. Když dvakrát v minulém týdnu porazili NH Ostrava. Díky tomu se dostali již na druhé místo skupiny A2. Ovšem situace s počty zápasů každého týmu se, díky Covidu, komplikuje. V tomto týdnu tak Sokoli odehrají hned dvě utkání s BK Olomoucko. Na marodce zůstává Pavol Lošonský, který nabírá kondici po Covidu a bohužel přibyl Jiří Šoula, který si v posledním utkání poranil ruku. Královští sokoli tak půjdou do zápasu znovu oslabeni, avšak s bojovností a touhou vyhrát.

Komentář Lukáše Rovenského: "Olomoucko hraje kolektivní basketbal, kde každý hráč je hrozbou. Největší podíl na tom má rozehrávačské duo Kouřil – Feštr, kteří vytvářejí pro ostatní hráče skvělé pozice. Pozor si musíme dát i na Bezbradicu, který v posledním vzájemném zápase dal 43 bodů."

Sokol letí!