Ve středu vyzvou Královští sokoli v Třebši medvědy z Kolína!

4. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BC Geosan Kolín
středa 29. 9. 2021 od 19h

Live statistiky utkání    Přímý přenos tvcom  

Online prodej VSTUPENKY 


Královské sokoly ve středu čeká bronzový tým loňské sezóny - BC Geosan Kolín. Ani napodruhé nepůjde doma o jednoduchý zápas. Kolín má ambiciózní tým, který by i v letošním roce mohl usilovat o medaile. Vzájemná utkání Královských sokolů však byla vždy velmi vyrovnaná. Bude tomu i tentokrát?

BC GEOSAN Kolín má prozatím na kontě jednu výhru (venku s Olomouckem) a dvě prohry (doma s Nymburkem a s Brnem). Tým se oproti loňské sezóně mírně obměnil - přišly kvalitní posily Mareš, Rožánek a hlavně bývalý Královský sokol Pavol Lošonský. Čerstvě klub oznámil i angažmá amerického hráče Malika Ellisona, který přichází ze zámořské NCAA. Kolínské medvědy zdobí dobrá trojková produkce. Svou sílu mají i pod košem. Nejlepšími hráči Kolína jsou zatím Adam Číž, loňský MVP sezóny (27,3 bodů + 4,3 asistence na zápas) a Lošonský (13,7 bodů + 10,7 doskoků).

Královští sokoli zatím dvakrát zvítězili venku (v Ústí nad Labem a v Jindřichově Hradci) a jednou prohráli doma (s USK Praha). Vstup do sezóny je dobrý, nyní však budou následovat obtížní soupeři a Kolín je jedním z nich. Pro vítězství v těžkém utkání musí Královští sokoli velmi dobře bránit, také by měli omezit počet ztrát. Nejlepšími hráči jsou prozatím Nikola Pešaković (16 bodů na zápas), Ozren Pavlović (15,3 bodů + 10,3 doskoků) a Peter Sedmák (12 bodů + 6,3 doskoků).

Komentář k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): „Čeká nás těžký soupeř. Kolín má dobrý tým, který bude obtížné porazit. V minulém utkání jsme opět zaznamenali velký počet ztrát, které musíme omezit. Zrovna tak jako naše propady koncentrace v druhé půli utkání. Kolín má zkušené hráče, kteří nás dokáží vytrestat. Opět bude základem kvalitní obrana, obzvlášť kolínských trojkových střelců. Pod košem bude zajímavý střet s Pavolem Lošonským, bývalým Královským sokolem. Na druhou stranu ho jako hráče známe a víme, co od něj čekat. Musíme zhodnotit i výhodu domácí palubovky.“

Přijďte podpořit Královské sokoly! Pomožte jim svou podporou zvítězit.

Sokol letí!

Pro vstup na utkání je nutno dodržet Hygienická opatření pro domácí utkání, děkujeme!

Autor: Veronika Peterková