Ve středu vyzveme Tury ze Svitav!

Tuto středu 7.10. vyrazíme do Svitav, kde vyzveme domácí Tury v rámci sedmého kola Kooperativa NBL 2020/2021. Jedná se zároveň o první zápas v nouzovém stavu, tudíž se bohužel bude muset odehrát bez Vás, diváků. Doufáme, že ale ani touto nepříjemnou situací nebudete odrazeni od fandění a naladíte si zápas na Tvcom.cz. Utkání začíná v 18:00 a můžete ho sledovat ZDE.

DEKSTONE Tuři Svitavy momentálně okupují předposlední (jedenácté) místo tabulku s bilancí jedna výhra a čtyři prohry. Svou prozatím jedinou prohru vybojovali na domácí palubovce proti Pardubicím. Tuři tak tedy zatím odehráli pět zápasů, v posledním kole nenastoupili z důvodu zjištění nákazy koronavirem v týmu SLUNETA Ústí nad Labem. Bodově táhne svitavský tým podkošové duo Domagoj Proleta a Matěj Svoboda. Domagoj Proleta má v této sezóně průměr 17.2 bodů a 5 doskoků na zápas. Matěj Svoboda pak dosahuje na 15 bodů a 7 doskoků za utkání. Dalšími dobrými skórery jsou Václav Bujnoch a Pavel Slezák, přičemž oba svému týmu přispívají 11 body za utkání. Bujnoch pak k tomu ještě přidává v průměru 9 doskoků.

Sokoli se v tabulce nachází na devátém místě s bilancí jedna výhra a tři prohry. Stejně jako Tuři jsme neodehráli poslední zápas. Naším soupeřem v šestém kole měl být obávaný Nymburk, avšak z důvodu termínové kolize v evropském poháru se zápas neuskutečnil. Od posledního zápasu měli oba týmy dlouhou pauzu. Dnes tedy dostaneme odpověď na to, který z týmů se na nadcházející utkání lépe připravil.

Jaký je váš tip? Podaří se Sokolům urvat druhou výhru této sezóny? Sledujte živě na tvcom.cz od 18:00!

Komentář Lukáše Rovenského (technický vedoucí týmu): "Pro náš tým to bude již třetí utkání v řadě na půdě soupeře. Svitavy jsou velmi kvalitní tým, který chce v této sezóně útočit na finále Kooperativa NBL. My jsme měli hodně času na přípravu a doufám, že se nám podaří soupeře zaskočit a porazit ho. V náš prospěch bude tentokrát hrát i fakt, že se bude hrát bez fanoušků, kteří jsou "šestým hráčem na palubovce".