Ve středu vyzveme na domácí půdě válečníky z Děčína!

Již tuto středu 16.9. od 19:00 odehrajeme náš první domácí zápas v nové sezóně 2020/2021! Tentokrát budeme v SH Třebeš hostit BK ARMEX Děčín.

Tým z Děčína není pro nás v letošní sezóně neznámý. V přípravném období jsme se s nimi dvakrát utkali - doma a venku. Oba zápasy jsme sice prohráli, ale byly poměrně vyrovnané. V domácím zápase jsme podlehli o 7 bodů (73:80), poté na palubovce Děčína jsme nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce po třech čtvrtinách vedení (94:88). Nejvíce nám škodila základní osa děčínského celku - Pomikálek, Šiška a Ježek. Tým Děčína po loňské nedohrané sezóně neprodloužil smlouvu ani s jedním cizincem. Hrají tak v čistě české sestavě, na rozehrávce spoléhají na dvojici Šiška - Ježek, bodově pak válečníky jistí křídelnící Pomikálek a trojkař Kroutil.

Tým Královských sokolů bude zase spoléhat na rozehrávku Pedji Stamenkovice, či trojky kapitána Ondřeje Peterky. Největší výhodu bychom však měli mít pod košem. Soupeř má pod košem slabší pozici, tudíž můžeme nahnat potřebné body díky našemu zkušenému podkošovému duu - Pavol Lošonský a Peter Sedmák.

Děčín vyniká svou rychlou a tvrdou hrou. Na druhé straně stále platí, že Královští sokoli jsou jeden z nejsilnějších útočných celků v lize. Fanoušci se proto mohou těšit na velmi pohledné utkání, proto určitě doražte tuto středu 16.9. do SH Třebeš, začátek utkání je v 19:00! Pokud nemůžete dorazit přímo do haly, můžete sledovat utkání na tvcom.cz.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Děčín sice neprodloužil smlouvy se svými ostřílenými cizinci z minulé sezóny, to ale neznamená, že by nebyl kvalitním soupeřem, přeci jen nás dvakrát porazili v přípravě. Musíme náš výkon postavit na důsledné obraně, ze které pak bude jednodušší skórovat. Bude to vyrovnané utkání, my však do něj vstoupíme s jediným cílem - zvítězit. Nahrávat by nám mohl také fakt, že už máme jedno vítězství za sebou, takže chlapci budou hladoví po dalším."