Ve středu Sokoly čeká další domácí zápas, tentokrát proti Ostravě

Další středa neznamená nic jiného než další utkání Kingspan Královských sokolů. Tentokrát hrajeme doma, utkání začíná v 19 hodin a vyzveme v něj NH Ostravu. Máme jim co vracet, neboť na jejich půdě jsme utrpěli vysokou porážku.

NH Ostrava je momentálně na 3. místě skupiny A2 s bilancí 8 výher a 20 porážek. V posledním zápase Ostravané porazili USK Praha 78:70. Nejlepší střelec týmu byl Milan Stanojevič s 18 body. Následoval ho Brandon Boggs s 17 body a Petr Bohačík se 14. Byla vidět i nová posila z USA Jordan Barham se 13 body a 8 doskoky.

Kingspan Královští sokoli jsou aktuálně na 4. místě skupiny A2 s 6 výhrami a 22 prohrami. Poslední zápas byl pro Sokoli snový, neboť doma porazili Kolín o 53 bodů. Tým vedl Peter Sedmák, který dal 30 bodů (5 trojek) a přidal 10 doskoků. Byla znát přítomnost Pavola Lošonského, který také mířil na double-double se 14 body a 9 doskoky. Přidal se i Bryce Canda, který předvedl všestranný výkon s 19 body, 7 doskoky, 4 asistencemi, 3 zisky a 2 bloky. Pedja Stamenkovič zaznamenal 13 asistencí.

Přijďte fandit a podpořit Kingspan Královské sokoly ve velmi důležitém zápase. Ještě stále je šance atakovat 3. místo a toto utkání bude bezpochyby zlomové.

Komentář Lubomíra Peterky: „Ostravě máme co vracet, naposledy nás porazili skoro o 50 bodů. Je pravda, že jsme nebyli v kompletní sestavě, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V sobotu jsme odehráli velmi dobré utkání a doufám, že si stejnou energii vezmeme i na Ostravu.“

Komentář Pavola Lošonského: „Ve středu to bude jiný zápas než naposledy v Ostravě, kde jsme vyhořeli. Já osobně už jsem na tom zdravotně mnohem lépe a jsem připravený pomoct našemu týmu urvat důležité vítězství. V Ostravě je důležité ubránit dva hráče: Bohačíka a Stanojeviče, jsou to tahouni jejich týmu. Ostrava by měla být v kompletní sestavě, takže fanoušci mohou očekávat bojovné utkání.“

Absence hráčů: Tomáš Hampl