Ve středu se na domácí palubovce utkáme s Pardubicemi!

Ve středu 18.10. nás čeká první domácí zápas po dlouhé pauze! Tentokrát budeme hostit kádr z nedalekých Pardubic. Zápas opět můžete sledovat na streamovací stanici tvcom.cz, začínáme v šest hodin odpoledne!

Přímý přenos zápasu sledujte zde.


V desátém kole narazíme na celek BK JIP Pardubice. Od minulého kola se nám tabulka dost změnila. Kolín si díky vítězství ze včerejšího zápasu polepšil o dvě příčky a poskočil až na šesté místo tabulky. Pardubice, které podlehly ve včerejším utkání Opavě, zaujali místo v tabulce po Kolínu a okupují tedy momentálně osmé místo. Největším tahounem týmu je velmi všestranný hráč Tomáš Vyoral, který dosahuje téměř na 20 bodů za zápas (přesněji 19.6) a k tomu přidává 6 doskoků a 6.8 asistencí. Dalšími kvalitními hráči pardubického týmu jsou pivot Kamil Švrdlík a rozehrávač Thomas Dunans. Kamil Švrdlík je zkušený pivot, který na konto svého týmu průměrně přidává 12.7 bodů a 5 doskoků za zápas. Druhý zmiňovaný hráč je američan Thomas Dunans, který působí v naší soutěži KNBL už od roku 2018. Dunans dosahuje na průměr 12.2 bodů, 5.4 doskoků a rovných 5 asistencí.

Jak již bylo řečeno, Královským sokolům bohužel včera nevyšel zápas v Kolíně. Náš tým má tedy nyní bilanci dvě výhry a pět proher. Na devátém místě tabulky nás vystřídali Válečníci z Děčína a my jsme se posunuli na místo desáté. Náš rozehrávač Pedja Stamenkovic si od minulého kola polepšil v počtu asistencí na zápas. Z 8.7 se jeho průměr posunul na 9.7 asistencí za jedno utkání. Ani to však bohužel ještě nestačí na první místo nejlépe asistujících hráčů KNBL. V čele této statistiky je stále Ondřej Sehnal z USK Praha, který však disponuje 10 asistencemi za zápas čili Pedjovi už mnoho nechybí, aby mohl převzít první místo. Další statistikou, kde se Královští sokoli vejdou do první pětky, jsou doskoky. Na čtvrtém místě je náš zkušený hráč Pavol Lošonský, který průměrně za jeden zápas doskočí téměř 9 míčů (8.6). Na druhého Tomáše Pomikálka z Děčína chybí Lošimu pouze 1 doskok. Na zítřejší domácí utkání bude z našeho kádru chybět Tomáš Mráz a Michal Chlumecký.

Jsme moc rádi za Vaši přízeň, nezapomeňte zítra v 18:00 naladit tvcom.cz.


Komentář Lukáš Rovenského (technický vedoucí týmu/asistent trenéra): „Pardubice mají ve svém kádru velmi zkušené hráče. Naším cílem bude hrát rychlý a agresivní basketbal. Dalším faktorem bude i únava hráčů, jelikož to bude druhé utkání v rozmezí dvou dnů. Jsem však optimistický a myslím si, že Pardubice dokážeme na naší palubovce zaskočit a dovést utkání do vítězného konce.“