Ve středu s Brnem, urveme druhé vítězství v řadě?

Ve středu 29.1. zamíří Královští sokoli na Jih Moravy, kde je bude v rámci posledního kola základní části KNBL hostit tým mmcité1 Basket Brno. Zápas začíná v 17:30 a můžete ho sledovat ZDE.

Mmcité1 Basket Brno je aktuálně na 12. místě tabulky s bilancí 3 výher a 18 proher. Nejlepším střelcem je Davell Roby, který průměrně zaznamenává 14.4 bodů na zápas. Dalším výrazným brněnským hráčem je Bryan Smithson s průměrem 12 bodů na zápas.

V nynější sezóně jsme se s Brnem už jednou střetli, na naší domácí půdě. Byl to velmi vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly poslední vteřiny, přičemž Sokoli lépe zvládli koncovku a porazili svěřence trenéra Růžičky 78:76. Musíme ale brát v úvahu, že kádry obou týmů prošly obměnou od listopadového utkání, takže to určitě nebude stejný zápas.

Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na 9. místě tabulky s bilancí 5 výher a 16 proher. V minulém kole zazářil Nemanja Barac, který vstřelil, ve vítězném utkání proti Ostravě, 23 bodů a stal se tak 4. nejlepším střelcem 21. kola. V průměru jsou našimi nejlepšími skórery trio Pavol Lošonský (15.5 bodů), Peter Sedmák (15 bodů) a Dorde Tresač (15 bodů). Opomenout nesmíme ani Pedu Stamenkovice, který pro tým přináší průměrně 11.6 bodů a 9 asistencí za zápas.

Ačkoliv je Brno na své domácí půdě silným soupeřem, Sokolům by mohl hrát do karet nástup nové posily, Filipa Halady. Krom toho jsme v minulém kole dokázali porazit Ostravu, takže určitě není pochyb, že si naši hráči budou chtít udržet vítěznou náladu i nadále. 

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Brno má v kádru zkušeného Davella Robyho a další kvalitní hráče, mimo to jsou silným soupeřem na své domácí palubovce. My ale půjdeme do utkání s jasným cílem - urvat další výhru a zakončit základní část NBL ve vítězném duchu. Věřím, že kluci podají parádní výkon a dovedou zápas do vítězného konce."