Ve středu Královští sokoli vyzvou Válečníky z Děčína

Již tuto středu se v Třebši odehraje 19. kolo Kooperativa NBL. Královští sokoli budou hostit tým BK Armex Děčín. Utkání začíná už v 17:30, přijďte fandit do SH Třebeš!

S Válečníky jsme se tuto sezónu už jednou utkali, kdy nás porazili velikým rozdílem o 18 bodů. Děčín se momentálně nachází na 8. místě tabulky s bilancí 8 výher a 10 proher. Nejlepším střelcem týmu je americký křídelník Lamb Autrey, který skóruje průměrně 15.8 bodů za zápas a je 6. nejlepším trojkařem v lize. Další výraznou postavou děčínského kádru je pivot Tomáš Pomikálek, který zaznamenává průměrně 15.2 bodů a 6.4 doskoků za zápas.

Královští sokoli okupují 9. místo tabulky s bilancí 4 výhry a 14 proher. Nejlepším střelcem našeho týmu je Pavol Lošonský s 15.8 body na zápas a 63% úspěšností střelby z pole, k tomu přídává 5.8 doskoků. Výborně ho doplňují Dorde Tresač (15.6 bodů na zápas, 38.3% úspěšnost střelby trojek) a Peter Sedmák (15.6 bodů + 4.3 doskoků na zápas). Opomenout nesmíme ani našeho šikovného rozehrávače Pedu Stamenkovice, který zaznamenává průměrně 11.8 bodů a 9.11 asistencí za zápas. Královští sokoli jsou jedním z nejlepších útočných celků v lize a na své domácí palubovce jsou velice silní, navíc jsou hladoví po vítězství po několika předchozích porážkách. Fanoušci se tedy mohou těšit na skvělé utkání. 

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Děčín je velice kvalitním soupěřem. Na soupisce mají nejen výborné české hráče, ale i ostřílené cizince v podobě Autreyho a Carlsona. Náš výkon musíme postavit na precizní obraně, abychom Autreyho a další zastavili a nenechávali jim moc otevřených střel. Bude to vyrovnané utkání, ale my do něj vstoupíme se vztyčenou hlavou a cílem zvítězit."

POZOR! O poločasové pauze dojde k předání výtežku pro nadační fond Sport Hradec Cup (fond, který se prostřednictvím sportovních akcí snaží vybírat peníze na léčbu nemocných dětí), do kterého jste mohli přispět před Vánoci. Ještě jednou moc děkujeme všem, kdo byl ochotný přispět. Zároveň také oznamujeme, že pro případné zájemce zde bude stále možnost přispět, než dojde k finálnímu předání. Děkujeme!