Ve středu Královští sokoli vyjíždí do Ústí nad Labem

9. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli

středa 9. 3. 2022 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání


Královští sokoli v dalším kole nadstavby vyjedou k venkovnímu utkání s týmem Sluneta Ústí nad Labem. V letošní sezóně se oba týmy utkaly třikrát. Nejprve dvakrát slavili vítězství Královští sokoli, naposledy však doma padli s pandami 91:113. Oba týmy se nachází v opačném rozpoložení. Ústí nad Labem se veze na vítězné vlně, kdežto Královští sokoli by potřebovali zabojovat.

Ústí nad Labem v posledních utkáních zabralo a dostalo se již na 4.-5. místo tabulky, kde jsou společně s Pardubicemi (16 výher, 14 proher). Sluneta vyhrála již pětkrát v řadě. Naposledy si poradila doma s Opavou (85:78) i s Pardubicemi (97:92). Sebevědomí týmu výrazně vyrostlo. Pandy táhne všestranný Lamb Autrey (16,6 bodů + 7,3 doskoků + 6,5 asistencí na zápas). Vydatně mu pomáhají i Spencer Svejcar (15,5 bodů) a Ladislav Pecka (14,2 bodů + 7,3 doskoků).

Královští sokoli se nachází na 7. místě tabulky (13 výher, 16 proher) a počítají již pět proher v řadě. Naposledy padli v Pardubicích (93:79) a doma s Kolínem (84:90). Sokolům se zhoršila obrana a chybí i body zraněného top skórera Pešakoviće. Na marodku se přidal i podkošový Vujović. Pokud ani jeden z těchto hráčů základní rotace nebude moct nastoupit, budou muset zbylí hráči pořádně zabrat.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenéra): “V posledních utkáních se týmu nedaří. Máme problémy s obranou. Ta je ale o vůli bojovat. Se Slunetou musíme předvést daleko lepší nasazení, než v předchozích zápasech. Soupeř je momentálně na vítězné vlně, ale ta nemusí trvat věčně. Pokud navážeme na výkon, který jsme předvedli v poslední čtvrtině s Kolínem, věřím v naše vítězství.“

Fanděte Královským sokolům přes tvcom u svých obrazovek!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková