Ve středu doma s mistry z Nymburka!

Ve středu 27.11. navštíví sportovní halu v Třebši mistrovský tým z Nymburka, který od 19 hodin odehraje dohrávku 9. kola s Kingspan Královskými sokoly.

ERA Basketball Nymburk vévodí tabulce Národní basketbalové ligy s 12 vyhrámi bez porážky. Vedení klubu se spoléhá především na české hráče z řad reprezentačního celku. Tuto sezónu však také přivedli pár velmi dobrých cizinců. Poslední dva odehráné zápasy v KNBL proti USK Praha a NH Ostrava se odehrály ve vyrovnaném duchu, kdy utkání s USK bylo rozhodnuto prakticky až v posledních minutách.

Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na 9. místě s bilancí 3 výhry a 8 proher a po pátečním vítězství s Mmcité1 Basket Brno se Sokolům podařilo odksočit 10. Kolínu. Nejlepšími střelci týmu jsou Peter Sedmák (15,7 bodu) a Pavol Lošonský (15,4 bodu).

Komentář hlavního trenéra Lubomíra Peterky: "Nymburk v posledních dvou zápasech nevypadal úplně přesvědčivě bez svého nejlepšího hráče - Jaromíra Bohačíka. I přes to, je to nejlepší tým v lize s nabitým kádrem a skvělým herním systémem. Před domácím publikem budeme určitě chtít předvést bojovný výkon a pokusíme se mistry z Nymburka potrápit."

Absence: Tomáš Mahler - nemoc