Ve středu 4.3. odehrajeme čtvrté kolo ve skupině A2

Ve středu 4.3. odehrají Sokoli zápas čtvrtého kola ve skupině A2 KNBL, přičemž tentokrát zamíří do Brna. Utkání začíná ve 20:00, v brněnské hale Kampus. Přijeďte fandit, nebo sledujte zápas zde.

Po třetím kole se Mmcité1 Basket Brno nachází na třetím místě tabulku s celkovou bilancí 6 výher a 19 proher. Ve skupině A2 prozatím budí dojem silného soupeře, jelikož všechny tři dosavadní zápasy vyhráli. Nejlepším skórerem, který tahá brněnský celek nahoru, je Davell Roby se svým průměrem 21.3 bodů na zápas, ke kterým přidává 4 doskoky a 4 asistence za utkání. Dalšími kvalitními střelci jsou Mihkel Kirves, který na konto svého týmu zatím přidal průměrně za utkání 13.3 bodů a 7 doskoků a doplňuje to Jakub Krakovič, který dosahuje na 12 bodů, 6.3 doskoků a 2.3 asistence zá zápas.

Kingspan Královští sokoli se stále drží na prvním místě tabulky A2 s bilancí 7 výher a 18 proher. Nejvíce je stále vidět trio Lošonský, Sedmák a Barac. Pavol Lošonský dosahuje na nejvyšší bodový průměr z celého týmu, tedy 20.3 bodů za utkání, k tomu doskočí 10 míčů za utkání. Mimo to má Lošonský velice dobrou střelbu z pole, zatím dokázal proměnit 27 z 43 pokusů (= 62.8% úspěšnost). Druhý nejvyšší bodový průměr má na kontě Peter Sedmák, který dosahuje průměrně na 14.3 bodů, 3.3 doskoků a 1.7 bloků za zápas. Trio pak doplňuje Nemanja Barac svými 13.3 body, 3.3 doskoky a 4.7 asistencemi za utkání. Dvouciferného bodového průměru také dosahuje ještě dvojice Stamenkovic a Tresac. Peda Stamenkovic na konto našeho týmu za jedno utkání přinese 11.7 bodů, 3 doskoky a 6.7 asistencí. Náš rozehrávač má za dosavadní zápasy také skvělou úspěšnost ve střelbě trojek - 60 %! Proměnil zatím 6 z 10 pokusů. Tresac pak v průměru přidává 11 bodů, 3.3 doskoků a 3 asistence. Oboum zmíněným hráčům se také velice daří ve střelbě trestných hodů. Oba mají 100% úspěšnost ve vstřelených šestkách, Stamenkovic 9/9 a Tresac 8/8.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Nesmíme se příliš zaobírat minulým nevydařeným zápasem proti Ostravě. Hrajeme dál, zítra nás v Brně čeká důležitý zápas. Brno zatím vyhrálo všechny zápasy skupiny A2 a jsou určitě silným soupeřem. Věřím ale, že se kluci poučili z chyb v sobotním utkání a vstoupí do zítřejšího zápasu v plné koncentraci a zabojují o vítězství."