Ve středu 20. 1. proběhne osmifinále Hyunday Českého poháru s BK Olomoucko

Královští sokoli vs. BK Olomoucko
středa 20. 1. 2021 v 17.00

Hyundai Český pohár má pro letošní rok nový „covidový“ formát. Pro neúčast klubů z nižších lig je soutěž výrazně zkrácena. Zatímco první čtyři týmy z loňské sezóny mají jistou účast v turnaji FINAL 8 (Nymburk, Opava, Svitavy a Pardubice), zbývajících 8 týmů se o postup utká ve dvou zápasech osmifinále. Královským sokolům bylo vylosováno BK Olomoucko a začínají na domácí palubovce.

BK Olomoucko je papírově slabší tým než Královští sokoli, když v letošní ligové sezóně dokázali zvítězit pouze třikrát. V posledním vzájemném zápase na palubovce Olomoucka zvítězili přesvědčivě Královští sokoli 79:98. Ovšem v posledních utkáních se výkony Olomoucka zlepšují. Lídrem posledních zápasů a nejvytíženějším hráčem Olomoucka je David Pekárek (průměrně 14,6 bodů a 6,2 doskoků na zápas), pod košem mu sekunduje Nemanja Bezbradica (17,1 bodu a 7,3 doskoku na zápas). Další ze silné trojky, František Váňa, si při posledním zápase zlomil nos, pravděpodobně tedy nenastoupí.

Královští sokoli v loňské sezóně vypadli z Českého poháru právě v osmifinále (v utkání s USK Praha). Letos by chtěli potvrdit, že patří do nejlepší osmičky týmů v lize. Proto budou chtít jednoznačně postoupit do FINAL 8. Ovšem společně s ligovými zápasy čeká Královské sokoly velmi náročných 14 dní. Bylo by skvělé zahájit tyto dva týdny výhrou s Olomouckem.

Komentář Lukáše Rovenského: "V poháru chceme uspět a postoupit mezi osm nejlepších a potvrdit si zlepšení v této sezoně oproti minulé. Olomoucko je sice papírově slabší soupeř, ale i tak má ve svém celku velmi kvalitní hráče, kteří dokážou dělat velké problémy. Do zápasu musíme nastoupit koncentrovaní a s velkou energií."