Ve druhém zápase se Královským sokolům nedařilo

BK Opava vs. Královští sokoli

79:56

Stav série 2:0

Statistiky utkání

Tisková konference po zápase

V dnešním zápase Královským sokolům došly síly. Nenastoupil zraněný Nemanja Barac, utkání nedohrál Filip Halada. Proti zkušenému soupeři se dnes vůbec nedařilo.

Královští sokoli vstoupili do utkání dobře. Po čtyřech minutách 9:9. Pak ale Opava nastoupila se svou hrou tak, aby si vybudovala náskok hned od začátku. Po první čtvrtině 21:14. Tlak Opavy se projevil ve druhé čtvrtině. Náskok pomalu, ale jistě narůstal a Královští sokoli se nezmohli na odpověď. Druhá perioda tak rozhodla celý zápas. Po prvním poločase 44:25.

Ve třetí čtvrtině pro zranění odstoupil ze zápasu Filip Halada. A ztráta sokolů postupně narůstala až téměř ke 30 bodům. Po třech čtvrtinách zápasu 67:38. V poslední čtvrtině proti sobě nastoupili zejména hráči z lavičky obou týmů. U Královských sokolů je aspoň malým pozitivem, že si body v utkání dali všichni hráči, včetně těch nejmladších. Zápas dospěl do svého konce a stavu 79:56.

Nyní mají Královští sokoli tři dny na regeneraci a nabrání sil. V sobotu se na domácí palubovce pokusí odvrátit konec sezóny ve třetím utkání čtvrtfinále play off.

Komentáře po utkání:

Lukáš Kantůrek: ”Dnes nám došly síly. Hrát dvě těžká utkání ve dvou dnech bylo na nás moc. Znatelně nám chyběl náš celosezónní tahoun Nemanja Barač. V sobotu hrajeme doma a pokusíme se Opavu potrápit. Musíme se vyvarovat dnešních chyb.”

Lubomír Peterka (hlavní trenér): ”Opava byla jasně lepší. Nás decimují zranění, která při úzkém kádru jsou znatelná. V sobotu se pokusíme o zvrat, ale nevím, jak se podaří vyléčit zraněné. Respektujeme sílu Opavy, ale doma je doma.”

Body:

Královští sokoli: Sedmák 13 bodů, Lošonský 12 bodů, Kantůrek 6 bodů + 5 asistencí, Peterka 6 bodů + 8 doskoků + 5 asistencí, Stamenkovič 6 bodů + 6 asistencí, Brožek 5 bodů, Mráz 3 body, Koloničný 2 body, Halada 2 body, Šoula 1 body

BK Opava: Kvapil 15 bodů, Šiřina 13 bodů, Jurečka 10 bodů

Sokol letí!