Ve čtvrtfinále Českého poháru vyzvou Královští sokoli Nymburk!

Český pohár – čtvrtfinále (předehrávka)

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk
středa 19. 1. 2022 od 17.30

Live statistiky utkání   Online prodej vstupenek


Ve čtvrtfinále Českého poháru vyzvou Královští sokoli toho nejtěžšího možného soupeře, ERA Basketball Nymburk. Pro odklad ligových utkání se oba týmy dohodly na předehrávce čtvrtfinálového utkání. Vítěz postupuje do Final four (semifinále).

Do nejlepší osmičky se hradecký tým dostal přes prvoligové Tury Svitavy, které porazil 80:88. Nymburk pak přešel přes taktéž prvoligové Sršně Písek (67:109). Královští sokoli obhajují loňské senzační 3. místo a bronzové medaile v Českém poháru, kdy ve čtvrtfinále vyřadili USK Praha, v semifinále vypadli právě s Nymburkem a v napínavém boji o bronz porazili BK JIP Pardubice. Nymburk pak obhajuje loňské první místo a zlaté medaile, když ve finále porazil BC Geosan Kolín.

Ligové utkání Královští sokoli vs. Nymburk se v hradecké Třebši odehrálo i před dvěma týdny, to jasně vyhrál Nymburk (65:98). Hradecký tým nastoupil bez Pavloviće. Nejvíce bodově živili svůj tým Peterka (17 bodů) a Sedmák (11 bodů + 7 doskoků). V nymburských dresech pak byli vidět Harding (15 bodů), Kříž (14 bodů) a Palyza (13 bodů).

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po krátké době opět vyzveme Nymburk. Ovšem teď je to pohárové utkání, kde rozhoduje jeden zápas. Bude to těžké, ale v jednom utkání se může stát cokoliv. Chceme odehrát dobrý zápas a zabojovat o co nejlepší výsledek.“

Přijďte podpořit Královské sokoly v těžké misi přímo do Třebše!

Prosíme o dodržování hygienických protiepidemiologických nařízení.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková