Ve čtvrtém kole skupiny A2 Sokoli podlehli Brnu

mmcité1 Basket Brno : Kingspan Královští sokoli 89:71 (23:16 40:34 63:52)

Ve středu 4.3. jsme odehráli čtvrté kolo skupiny A2 Kooperativa NBL. Tentokrát nás hostil tým mmcité1 Basket Brno, se kterým jsme se střetli už v prvním kole.

Po minulém kole nás s Brnem čekal velmi důležitý zápas. První polovina první čtvrtiny byla vcelku vyrovnaná, hráči obou celků si dokázali vytvořit několik šancí, ze kterých dokázali zakončit. Bodový zlom nastal v šesté minutě první čtvrtiny, kdy po trojce Nemanji Barace se naše ofenzíva zastavila na 7 bodech. Brno využilo příležitosti a díky proměněným košům Davella Robyho a dalších si běhěm téměř pouhé minuty dokázalo vytvořit náskok o 9 bodů. Naši šňůru neúspěšných pokusů přetrhl až Pavol Lošonský ve čtvrté minutě svou střelou za 2 body. Nemanja Barac přidal dunk a poté znovu Pavol Lošonský se trefil za 2 body. Svěřenci trenéra Růžičky však neztráceli dech a stále byli o krok před Sokoli. Minutu před koncem ještě proměnil svůj nájezd náš pivot Jan Koloničný. Jakékoliv další pokusy z obou stran už byli do konce čtvrtiny neúspěšné a úvodní desetiminutovka tak skončila 23:16 ve prospěch domácích. Na začátku druhé čtvrtiny jsme měli možnost vidět velké množství minutých střel od obou týmů. Po dvou a půl minutách jsme se dočkali koše z naší strany. Hned dvakrát za sebou se trefil z nájezdu Nemanja Barac a snížil tak vedení Brna na pouhé 3 body. Po neúspěšných pokusech brněnských hráčů navázal na Barace Ondra Peterka, který svou "fade away" střelou za 2 body přiblížil Královské sokoli brněnskému celku na rozdíl jediného bodu. Poté se však dostalo opět ke slovu Brno. Na Peterkovu střelu téměř okamžitě odpověděl Novotný svou trojkou, dále zakončoval Davell Roby a brněnský celek znovu odskočil. Do konce čtvrtiny se pak z našeho celku činil Pavol Lošonský, jenž přidal na naše konto 6 bodů, své body však přidal také Stamenkovic, Sedmák a Barac, který na závěr trefil trojku. Po poločasovém klaksonu odcházeli hráči do kabin za stavu 40:34 pro domácí.

Na začátku třetí čtvrtiny jsme se opět dokázali Brnu přiblížit na rozdíl 2 bodů, když se trefil Barac a Sedmák. Situace jsme ale bohužel nedokázali využít a stále se nám nedařilo překlopit vedení na naši stranu. Poté byl chvíli zápas jako na houpačce, jednou skórovalo Brno a poté zase Sokoli. Na začátku sedmé minuty snížil na rozdíl 4 bodů svým nájezdem Peda Stamenkovic. Pak ale přišlo několik neproměněných pokusů z naší strany, zatímco ofenzíva moravského klubu se nezastavovala. Ke konci páté minuty byl stav 56:42 ve prospěch Brna. Ke konci třetí čtvrtiny mohli diváci vidět opět pár pohledných akcí z naší strany. Peter Sedmák byl faulován při střelbě za 3 body, všechny trestné hody proměnil. Poté Sedmák přidal ještě další trojku a uzavřel to Filip Halada střelou za 2 body. Bohužel pro nás však brněnští hráči dokázali odpovědět, tudíž po třetí čtvrtině vedli opět dvouciferným rozdílem, konkrétně o 11 bodů (63:52). V závěrečné desetiminutovce bylo k vidění ještě několik hezkých momentů v naší režii. Díky bodovému polštáři ale Brno už zápas kontrolovalo do vítězného konce.

Čtvrté kolo tedy bohužel neproběhlo tak, jak bychom chtěli. Po utkání v Brně se Královští sokoli propadli na třetí místo tabulky skupiny A2. Není však třeba zoufat. Do konce skupiny zbývá ještě mnoho zápasů a na první Ostravu nám chybí pouze 1 výhra. Již tuto sobotu nás čeká duel s Kolínem, spravíme si chuť?

Body a sestava: Barac - 18 bodů + 11 doskoků + 7 asistencí, Lošonský - 18 bodů + 8 doskoků, Sedmák - 16 bodů + 5 doskoků, Stamenkovic - 7 bodů + 7 doskoků + 10 asistencí, Koloničný - 6 bodů + 4 doskoky, Peterka - 4 body + 3 doskoky, Halada - 2 body, Kantůrek a Mahler bez bodu, Absence: Tresac, Pekárek