Ve čtvrtek Sokoli vlétnou na BK Olomoucko

BK Olomoucko : Královští sokoli
čtvrtek 3. 12. 2020 v 18.00

Po reprezentační ligové pauze Královské sokoly čeká venkovní zápas s BK Olomoucko. Tento tým zaujímá průběžné poslední místo tabulky (s jedninou výhrou), navíc čerstvě oznámil odchod svého nejlepšího hráče – reprezentanta Lukáše Palyzy (přestupuje do ERA Basketball Nymburk). Toto utkání s posledním týmem tabulky se může zdát jednoduché, ale opak může být pravdou.

Přímý přenos zápasu sledujte na tvcom.cz

BK Olomoucko vyhrálo pouze první ligový zápas, a to s BK Armex Děčín. Od té doby již osmkrát v řadě prohrálo. Nejlepším a nejvytíženějším hráčem Olomoucka byl jasně Lukáš Palyza s průměrem 20,5 bodu na zápas, který ale již do zápasu s Královskými sokoly nezasáhne. Dále je bodově produktivní jediný cizinec v týmu (Leon Šantelj v minulých dnech opustil tým z rodinných důvodů) pivot Nemanja Bezbradica (16,4 bodů a 7,3 doskoků na zápas) a František Váňa, který je nebezpečný zejména při střelách z dlouhé vzdálenosti (průměrně 12,9 bodů na zápas). Za BK Olomoucko hrají také naši bývalí hráči David Pekárek a Dominik Štěpán, kteří se proti svému starému týmu jistě budou chtít vytáhnout.

Královští sokoli nyní v tabulce zaujímají 9.-10.místo se třemi výhrami a šesti porážkami. Nutno ale říci, že tabulka je velmi vyrovnaná a stále některým týmům chybí nedohrané zápasy z karantény. Pokud by tedy náš tým vybojoval ještě před Vánoci více vítězství, mohlo by během prosince dojít k posunu směrem vzhůru. Proč tedy nezačít v nadcházejícím zápase s BK Olomoucko? Královské sokoly jako vždy povede skvělý rozehrávač Pedja Stamenkovič (10,8 bodů a výborné 8,8 asistence na zápas), spoléhat budou na svou sílu pod košem v podobě slovenského dua Lošonského se Sedmákem (15,7 respektive 12,8 bodů na zápas) a z tříbodového oblouku budou jistit Halada s Peterkou. Královští sokoli budou muset nastoupit do zápasu koncentrovaní, aby si společně s precizní obranou a týmovou hrou došli za vítězstvím.

KOMENTÁŘ  LUKÁŠE ROVENSKÉHO (Asistent trenéra): "Jestli chceme v tomto utkání uspět, musíme se soustředit především na naši obranu. Měli jsme dostatek času se připravit na tento zápas a teď to bude záležet jen na hráčích, zda přípravu z tréninku dokážou přenést do zápasu."

Sokol letí!