Ve čtvrtek na domácí půdě vyzveme BC GEOSAN Kolín

Ve čtvrtek 6.2. nás čeká druhé (domácí) utkání ve skupině Kooperativa NBL. Na naší domácí palubovce vyzveme BC GEOSAN Kolín. Utkání začíná v 19:00. Přijďte podpořit naše kluky do SH Třebeš!

BC GEOSAN Kolín se nachází se svou bilancí 5 výher a 18 proher (po základní části) na 3. místě tabulky A2. Dlouhodobě je nejlepším střelcem kolínského celku Anthony Greco Durham II, který v základní části dosahoval průměrně na 19.8 bodů za zápas. Dalšími tahouny jsou Luka Igrutinovic nebo Adam Číž. I Kolín už odehrál své první utkání ve skupině A2. V tomto utkání hned 3 hráči dosáhli 17 bodů - Jailen Darion Gill, Vlatko Granic a Luka Igrutinovic. Dalším výrazným hráčem byl Adam Číž, který získal 13 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí. Již zmíněný A. G. Durham II dosáhl na 14 bodů a 4 doskoky.

Kingspan Královští sokoli okupují 1. místo tabulky A2 s bilancí 6 výher a 17 proher. Velké trio, které v základní části potrápilo ostatní celky KNBL, v podobě Pavola Lošonského, Dorde Tresace a Petera Sedmáka asi netřeba představovat. V minulém zápase proti Brnu se nejvíce prosazoval Pavol Lošonský, který zaznamenal 16 bodů, 5 doskoků a 3 asistence. Padalo to také našemu zkušenému pivotovi Peteru Sedmákovi, který vstřelil do obroučky 14 bodů a doskočil 3 míče. Dobrý výkon také předvedl rozehrávač Peda Stamenkovic, který v jedné části utkání dokázal získat 7 bodů během pouhé minuty. Nakonec si ze zápasu odnesl 13 bodů, 5 doskoků a 2 asistence.

S Kolínem jsme se naposledy utkali 10. ledna v základní části KNBL. Toto utkání jsme prohráli. Nicméně i přes nezdar v prvním utkání skupiny A2 můžeme být svědky zlepšené obrany Královských sokolů. Od minulého zápasu s Kolínem také prošla naše soupiska výraznou obměnou, proto bychom neměli očekávat podobné utkání.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Kolín je určitě tým, který má své kvality. V minulém utkání dokázal svému soupeři vstřelit 106 bodů, což je hodně. Nicméně my budeme mít výhodu domácího prostředí. Navíc od posledního nezdaru s Brnem jsme tvrdě trénovali a především jsme si s klukama řekli, jak chceme hrát. Věřím, že dokáží eliminovat chyby na minimum a předvedou maximálně koncentrovaný výkon."